Facebook Google+ Twitter

Obama wspiera Izrael

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 18:19

Kandydat Demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich Barack Obama wyraził niezachwiane poparcie dla Izraela. Czarnoskóry senator opowiedział się jednak za większym zaangażowaniem USA w dyplomację na Bliskim Wschodzie, w tym za bezpośrednimi rozmowami z Iranem.

Barack Obama wystąpił na dorocznym forum Amerykański-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych - najbardziej wpływowej organizacji żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Podczas wystąpienia wielokrotnie zapewniał o swoim oddaniu dla bezpieczeństwa Izraela. „Więzi pomiędzy Stanami zjednoczonymi i Izraelem pozostaną niezachwiane dziś, jutro i na zawsze"- mówił kandydat Demokratów.

Obama opowiedział się za przyznaniem Izraelowi 30 miliardów dolarów amerykańskiej pomocy wojskowej w ciągu 10 lat i zapewnił o poparciu tego kraju na arenie międzynarodowej.

Senator z Illinois zapowiedział jednak bezpośrednie rozmowy dyplomatyczne z Iranem. „Niech nikt nie ma wątpliwości. Jako prezydent nie wyrzeknę się prawa do użycia sił zbrojnych. Jednak akcja militarna powinna być podjęta dopiero po wyczerpaniu możliwości dyplomatycznych" - podkreślił.

Zarówno John McCain jak i Barack Obama zabiegają o poparcie amerykańskich Żydów, którzy na przykład na Florydzie stanowią istotna grupę wyborców. Obama wciąż musi jednak dementować rozpowszechniane w Internecie plotki, że jest ukrytym muzułmaninem i przeciwnikiem Izraela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.