Facebook Google+ Twitter

Obama z wizytą z Izraelu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 17:46

Barack Obama, podczas wizyty w Izraelu, potwierdził swoje wcześniejsze stanowisko, że Jerozolima będzie stolicą państwa żydowskiego. Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych podkreślił jednak, że ostateczny status miasta, do którego roszczenia zgłaszają Palestyńczycy, musi zostać określony w negocjacjach pokojowych.

Społeczność międzynarodowa, w tym Waszyngton, nie uznaje stanowiska Izraela, że Jerozolima jest "wieczną i niepodzielną stolicą państwa żydowskiego". Większość przedstawicielstw dyplomatycznych znajduje się w Tel-Awiwie.

Barack Obama, przemawiając w mieście Sderot tuż obok Strefy Gazy, ponadto podkreślił zagrożenie ze strony Iranu. Polityk zaznaczył, że świat nie może dopuścić do sytuacji, w której Teheran będzie dysponował bronią masowego rażenia.

W Sderot, Obama był gościem rodziny Amar, której dom został w swoim czasie całkowicie zniszczony przez rakietę wystrzeloną ze Strefy Gazy. Według Baracka Obamy, tego rodzaju terror, skierowany przeciw ludności cywilnej, jest absolutnie nie do przyjęcia. Barack Obama potępił już wcześniej wczorajszy zamach terrorystyczny w Jerozolimie, a podczas wizyty w Sderot opowiedział się za kontynuowaniem dialogu z umiarkowaną ekipą Mahmuda Abbasa.

Demokratyczny kandydat na prezydenta Stanów Zjednocznych przebywa w Izraelu z 36-godzinną wizytą. Odwiedził już jerozolimski Instytut Yad Vashem i spotkał się z palestyńskim przywódcą Mahmudem Abbasem w Ramallah na Zachodnim Brzegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.