Facebook Google+ Twitter

Obama za legalizacją związków homoseksualnych

- (...) Pary o tej samej płci powinny mieć możliwość zawierania ślubu – powiedział Barack Obama. W tle tego oświadczenia są nadchodzące wybory i 66 proc. poparcie Amerykanów dla legalizacji związków homoseksualnych.

Jak podaje Reuters, prezydent Obama wyraził poparcie dla małżeństw homoseksualnych. Słowa, które padły w trakcie środowego wywiadu dla telewizji ABC, są pierwszą taką deklaracją urzędującego prezydenta w historii Ameryki. W komentarzach powtarza się opinia, że wypowiedź stanowi element kampanii przedwyborczej i wynika z rosnącego w Stanach poparcia dla takich małżeństw.

- W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że ważne jest dla mnie, abym przyznał, że pary o tej samej płci powinny mieć możliwość zawierania ślubu – powiedział Obama.

Z oświadczeniem nie wiążą się żadne czynności, mające na celu zmianę prawa. Prezydent wyraził osobistą opinię, ale decyzje pozostawił poszczególnym gubernatorom. Aktualnie, z 50 stanów, zalegalizowanie związku gejowskiego lub lesbijskiego jest możliwe w sześciu, m.in. w stanie Nowy Jork.

W grudniu 2010 r. Obama umożliwił ujawnianie orientacji homoseksualnej wśród żołnierzy, odwołując akt „Don’t ask, don’t tell”, ale dopiero teraz poparł możliwość zawierania małżeństw. Tym samym wyraźnie zaznaczył różnice dzielące go od Mitta Romneya, republikańskiego kontrkandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich, który jest przeciwnikiem legalizacji związków jednopłciowych.

Choć takie małżeństwa są obecnie możliwe w zaledwie 6 stanach, słowa Obamy niekoniecznie muszą przełożyć się na wyborcze fiasko. Sondaże wskazują wysokie i stale rosnące poparcie Amerykanów dla par homoseksualnych. W ostatnim badaniu Reutersa 39 proc. ankietowanych zgadzało się na jednopłciowe śluby, 24 proc. zgadzało się na związki partnerskie, ale nie ślub, a 27 proc. nie zgadzało się na jakąkolwiek legalizację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 12.05.2012 11:09

Zastanawiające jest to, że nie ma innych komentarzy (sic!). Jest tylko taki "po linii i na bazie", czyżbyśmy weszli w czwarty wymiar wolności słowa? Dodatkowo proponują nam dzieci z probówek, takie po laureatach Nobla lub mistrzach NBA. Nic więcej nie napiszę, bo -jak SE.PL - nie opublikują mi komentarza. Trochę mi to przypomina Indię i te święte kro... Basta! Koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego ludziom tak bardzo przeszkadzają małżeństwa homoseksualne? Boją się o świętość i powagę tej instytucji? A ile małżeństw rozpadło się w pierwszym roku? Ile związków zawarto tylko dlatego, że dziecko w drodze? Nic tak nie szkodzi małżeństwom jak rozwody. A wszystkim i tak chodzi o papier, i ulgi. Albowiem nauka dowiodła, że małżeństwo nie jest niezbędne do prokreacji i wychowywania dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.