Facebook Google+ Twitter

Obama zapowiada nowe sankcje dla Rosji. W przyszłym tygodniu przybędzie do Europy

W przyszłym tygodniu Barack Obama przybędzie do Europy, by rozmawiać o sytuacji na Ukrainie. Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiada wprowadzenie kolejnych sankcji wobec Rosji.

 / Fot. EPA/JIM LO SCALZOObama powiedział na konferencji w Waszyngtonie, że wydał dyspozycje nałożenia sankcji, które uderzą nie tylko w pojedynczych Rosjan, ale w całe sektory rosyjskiej gospodarki. Między innymi dotyczyć one będą banku Rossija, który posiada aktywa wynoszące 10 mld dolarów - podaje TVN24.pl.

"Podpisałem dziś dekret, umożliwiający nałożenie sankcji na kluczowe sektory gospodarki rosyjskiej. Sankcje te miałyby wpływ nie tylko na rosyjską, ale też globalną gospodarkę" - oświadczył prezydent USA,

"Rosja cały czas może wybrać różne drogi: eskalację przemocy lub współpracę i dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu" - twierdzi prezydent Stanów Zjednoczonych. Barack Obama nie uznaje referendum na Krymie, a aneksję półwyspu uważa za bezprawną.

Amerykański przywódca przybędzie w przyszłym tygodniu do Europy, by w ramach grupy G7 rozmawiać o możliwych wariantach rozwiązania konfliktu i pomocy Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ponura, prawdziwa i przerażająca perspektywa. Jest już tylko jeden sposób, by zatrzymać fatalny bieg wydarzeń. Strona rosyjska zaczęła całkiem niedwuznacznie sugerować przekształcenie Ukrainy w państwo federalne. W zamian za szeroką autonomię wschodnich regionów (wspólne miałyby pozostać chyba tylko: waluta, transport, komunikacja, wojsko do obrony granic zewnętrznych, polityka zagraniczna, a i to nie na sto procent w gestii Kijowa) Putin mógłby odłożyć dalsze krojenie łeninowsko-stalinowskiej republiki. Gdyby poszło naprawdę dobrze to aż do świętego Nigdy.

Obawiam się jednak, że Obama gra we dwie gry jednocześnie: ruinę Europy i Japonii (by pozbyć się głównych konkurentów przemysłowych) oraz zmuszenie Rosji do wzmocnienia się i dalszego rozwoju o własnych siłach (aby mogła w przyszłości wraz z Indiami pomóc Amerykanom ograniczać wpływy chińskie na Pacyfiku i wzdłuż wybrzeży Oceanu Indyjskiego). Najlepszy sposób na to - nie pozwolić na uspokojenie na Ukrainie i stopniowe rozładowanie atmosfery wrogości na osi UE-FR-Japonia.

Też temat na spory artykuł, na który brak mi jednak w tej chwili siły i nerwów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesteśmy pionkiem na własne życzenie, bo każdy naród ma taki rząd na jaki w gruncie rzeczy zasługuje, taki episkopat jaki dał sobie narzucić, takie radio i telewizję jakich słucha i ogląda itd. itp. Przy tym jeszcze raz przypominam: polityka dzieli się na skuteczną i bezskuteczną. Obaj najbardziej znani na świecie prezydenci prowadzą jak na razie tę pierwszą i nie liczyć się z tym oraz nie widzieć o co w niej naprawdę chodzi jest gorzej niż zbrodnią. To wielki błąd, który musi się zemścić. Zemścić tym, że pozostaniemy pionkiem zamiast zdobyć osiągalny dla kraju o naszych zasobach status gońca lub skoczka na europejskiej szachownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obaj są siebie warci" - dokładnie. I pora, żebyśmy to dostrzegli, bo gloryfikowanie któregokolwiek z nich nic nam nie da. Polska i Polacy to dla obydwu pionek na szachownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, typowałem innego prezydenta :) A co do wariactwa to Obama nie dość że atakuje suwerenne kraje w celu "wprowadzenia demokracji" to jeszcze pokojowego nobla za to dostał. Obaj są siebie warci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I vice versa !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagraża pokojowi dla całego świata? Na tej samej zasadzie zagraża mu Obama i USA bo robią dokładnie to samo, tylko na swoim podwórku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku
zgadł Pan ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju ...a czy Putin nie jest świrem ?
Zagraża pokojowi całego świata . Wtargnął z wojskiem na cudze terytorium , przywłaszczył i udaje głupa że w obronie własnych obywateli .
Kogo pan broni ? Żenujące !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadnijmy o którego prezydenta może tu chodzić :) Łatwa zagadka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Którego prezydenta ? Pisze pan nieprawdę .
Pana wpis uznałam za rasistowski .Ten prezydent ma swoje nazwisko i imię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.