Facebook Google+ Twitter

Obama zapowiada walkę z nieuczciwymi podatnikami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 21:42

Prezydent Barack Obama zapowiedział walkę z firmami i osobami, które unikają płacenia podatków w USA, przenosząc swoje operacje finansowe za granicę. Zaproponowane przez Obamę zmiany przepisów mają zwiększyć wpływy do amerykańskiego budżetu o 20 miliardów dolarów rocznie..

Według Baracka Obamy, amerykański system podatkowy jest dziurawy i bezpodstawnie nagradza firmy, które przenoszą działalność za granicę. Podkreślił on, że obecne regulacje umożliwiają płacenie niższych podatków firmom, które tworzą miejsca pracy w Indiach zamiast tworzyć je w Buffalo czy w Nowym Jorku.

Zgodnie z planem Obamy, amerykańskie firmy nie będą już mogły odpisywać kosztów poniesionych w kraju dla osiągnięcia zysków za granicą. Prezydent USA zapowiedział też walkę z podmiotami które, by uniknąć płacenia podatków, rejestrują swoją działalność w tzw. rajach podatkowych.

Barack Obama oświadczył, że rząd USA będzie domagał się od zagranicznych rządów i banków informacji o kontach podmiotów amerykańskich. Jeśli jakaś instytucja odmówi przekazania tych danych, to rząd USA uzna, że wspiera łamanie amerykańskiego prawa podatkowego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.