Facebook Google+ Twitter

Obama zapowiada wzmacnianie zabezpieczeń sieci komputerowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 19:33

Prezydent USA Barack Obama ogłosił plan wzmocnienia ochrony amerykańskich sieci komputerowych. Na nowe zabezpieczenia Stany Zjednoczone wydadzą miliardy dolarów.

Barack Obama powiedział, że w Stanach Zjednoczonych codziennie dochodzi do milionów ataków na sieci komputerowe. Podkreślił, że każdego dnia złodzieje, hackerzy i grupy przestępcze próbują wykraść poufne informacje i zaobserwowano zwiększoną aktywność szpiegów gospodarczych oraz obcych agencji wywiadowczych.

Obama powiedział, że ochrona sieci komputerowych jest również kwestią bezpieczeństwa narodowego. Jego zdaniem, w ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć oblicze przyszłych wojen, gdy rosyjskie czołgi wjechały do Gruzji, a strony internetowe gruzińskiego rządu zostały unieruchomione.

Obama zapowiedział utworzenie w Białym Domu biura do spraw bezpieczeństwa amerykańskich sieci informatycznych. Będzie ono podlegać bezpośrednio Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, a szef biura uzyska bezpośredni dostęp do prezydenta.

Równocześnie w Pentagonie zostanie utworzone nowe dowództwo, które będzie odpowiedzialne za prowadzenie walki w cyberprzestrzeni. Według amerykańskich mediów, Obama podpisze wkrótce tajne rozporządzenie w tej sprawie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.