Facebook Google+ Twitter

Obama zerwał związki z pastorem Wrightem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 07:23

Demokratyczny kandydat na prezydenta Barack Obama zerwał związki ze swoim byłym pastorem Jeremiah'ą Wrightem (Dżeremają Rajtem). Czarnoskóry senator skrytykował Wrighta za wypowiedzi na temat amerykańskiego imperializmu i rzekomego spisku rządu Stanów Zjednoczonych przeciwko Murzynom.

W poniedziałek na konferencji prasowej emerytowany pastor podtrzymał swoje najbardziej kontrowersyjne tezy. Oskarżył amerykańskie władze o międzynarodowy terroryzm i powtórzył, że rząd USA stworzył wirusa HIV jako broń przeciwko czarnym. Dzień po wystąpieniu Wrighta Obama zwołał własną konferencję prasową. Oświadczył na niej że uważam te wypowiedzi za oburzające i sprzeczne ze wszystkim co sam reprezentuje. Amerykańskie media już wcześniej ujawniły fragmenty kazań Jeremiaha Wrighta.

Pastor mówił w nich, że USA same ściągnęły na siebie zamachy z 11 września i wołał „Boże przeklnij Amerykę". Barack Obama nie potępił wtedy Wrighta ale oświadczył, że nie zgadza się z jego poglądami. Tym razem wyraźnie odciął się od pastora. „Chcę powiedzieć jasno, że nie podpisuje się pod jego opiniami - oświadczył - Uważam je za złe i destrukcyjne. Nie chcę by przypisywano mi te poglądy". Barack Obama przez 20 lat chodził do
kościoła Wrighta. Kontrowersje związane z wypowiedziami pastora mogą poważnie zmniejszyć jego szanse na prezydencką nominację Partii Demokratycznej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.