Facebook Google+ Twitter

Obchody 100-Lecia Związku Strzeleckiego w Paradyżu

W niedzielę, 16 maja, w Paradyżu koło Opoczna odbyły się Obchody 100-Lecia Związku Strzeleckiego OSW "Strzelec".

combat z bronią / Fot. Kamila MałeckaW deszczową niedzielę, 16 maja, w Paradyżu (który był jednym z 4 miejsc w kraju, gdzie miały miejsce podobne uroczystości) odbyły się obchody upamiętniające setną rocznicę powstania Związku Strzeleckiego. Organizatorem tego pięknego jubileuszu była miejscowa Jednostka Strzelecka 2036 Paradyż im. Oddziału Partyzanckiego AK „Błysk” (plutony z Paradyża – 40 osób, Drzewicy – 25 osób i Opoczna – 15 osób). Było to jednocześnie święto patronalne jednostki, połączone ze ślubowaniem nowych strzelców.

Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie strzelców i wręczenie nominacji na wyższe stopnie strzeleckie (w uroczystościach brało udział 120 strzelców z różnych jednostek z całej Polski).

Następna część jubileuszowych obchodów odbyła się na przykościelnych błoniach. Tam na wszystkich uczestników, pomimo mocno niesprzyjającej aury, czekało wiele atrakcji – pokazy hippiczne i kawaleryjskie w wykonaniu Klubu Jeździeckiego "Dwa Stawy" oraz Ułanów ze Stowarzyszenia Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. "Hubala", pokazy sprawnościowe, walka wręcz, combat z bronią, działania antyterrorystyczne w wykonaniu strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2036 Paradyż i Jednostki Strzeleckiej 1001- Bełchatów, ekspozycja sprzętu pożarniczego, czy asysta Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych z Iłży. Chętni mogli także własnoręcznie zapoznać się z wyposażeniem i uzbrojeniem strzeleckim na przygotowanym specjalnie do tego celu stoisku promocyjnym Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW.

W czasie pokazów czynna była Loteria Fantowa z cennymi nagrodami, dochód z niej przeznaczony zostanie na wyjazd strzelców do Wilna. W chłodny i deszczowy niedzielny wieczór wielką popularnością cieszyła się gorąca wojskowa grochówka ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Opocznie prosto z kuchni polowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Akurat wtedy Antoni niestety pracowałem. Zauważ,że combat z bronią pokazują młodzi, niespełna 18 letni chłopcy. Dzięki za komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.05.2010 22:10

Garną się ludzie do munduru:) Ciebie Robercie przypadkiem tam nie ma pośród tych mundurowych:)
Relacja o wydarzeniach z regionu, zawsze jest mile widziana :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.