Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22366 miejsce

Obchody 11 listopada w Libiążu

Po raz 12. libiążanie w oryginalny i charakterystyczny dla siebie sposób obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biesiada Patriotyczna to okazja do znakomitej zabawy w duchu patriotyzmu / Fot. Paweł SalawaTradycyjna msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego z udziałem reprezentantów samorządu, Orkiestry Dętej Zakładu Górniczego „Janina”, chóru „Bel Canto”, służb mundurowych, pocztów sztandarowych organizacji społecznych, miała szczególny wymiar. W jej trakcie społeczność szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców przekazała na ręce Burmistrza Libiąża i Proboszcza Stanisława Marchewki urnę z ziemią katyńską.

Po mszy złożono kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Libiążu. Wieczorem około 1200 osób wzięło udział w niepowtarzalnej Biesiadzie Patriotycznej. Tym razem, z uwagi na przypadającą na ten rok 20 rocznicę działalności libiąskiego chóru „Canticum Canticorum”, impreza odbyła się pod hasłem „Śpiewać każdy może”.

- Jak dotychczas największa frekwencja na naszych próbach wynosiła 108 osób. Państwo swoją obecnością zdecydowanie ustanowiliście nowy rekord – powitał uczestników dyrygent i założyciel chóru Piotr Ciuła.

Wspólnie według wskazówek dyrygenta odśpiewano między innymi takie szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej jak: „Dwudziestolatki”, „Piechotą do lata”, „Smutna piosenka retro”, „Takie tango”, „Ach śpij kochanie” oraz „Ściernisko”.

Do śpiewającej odpowiedzi zostali wywołani także Burmistrz Libiąża Jacek Latko i Poseł Tadeusz Arkit, którzy wspólnie z jubilatami wykonali piosenkę „Mój Libiąż”.

Oczywiście nie zabrakło życzeń i odśpiewania „Sto lat” dla dwudziestoletniego już Canticum Canticorum. Jubilaci otrzymali w prezencie wielki tort od mieszkańców gminy Libiąż. Wyróżniono także trójkę chórzystów, którzy są w zespole od początku jego istnienia. Dorobek zespołu na przestrzeni dwóch dekad można było prześledzić na specjalnie przygotowanej wystawie. Uczestnicy imprezy mogli poznać chór także od innej strony. Zabawne momenty z historii Canticum Canticorum odsłonił zrealizowany na okoliczność jubileuszu film. Tę największą w Polsce „próbę chóru” zakończyła zabawa taneczna przy tradycyjnych polskich melodiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.