Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2498 miejsce

Obchody 1 maja pod hasłem: Przywróćmy godną pracę

1 maja to międzynarodowy dzień solidarności ludzi pracy. Dzień, w którym pracownicy i związkowcy na całym świecie przypominają o prawie do godnego życia.

 / Fot. OPZZ logoOgólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do Polek i Polaków o aktywny udział w obchodach 1 maja - Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.

Zapraszamy wszystkich partnerów politycznych i społecznych oraz mieszkańców Polski, dla których ważne są ideały i tradycje 1-go maja do udziału w warszawskiej manifestacji.

W dalszym ciągu praca w Polsce dla milionów Polek i Polaków nie spełnia swojej podstawowej roli – zapewnienia godnego i stabilnego życia.

Praca powinna być źródłem utrzymania, zapewniać bezpieczeństwo socjalne i spokojną emeryturę. Niezbędne jest dalsze ograniczanie „śmieciowego” zatrudnienia!

Konieczny jest szybszy wzrost wynagrodzeń i stabilny system emerytalny. Niezbędne są aktywne systemy wsparcia państwa dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy!

 / Fot. Wikipedia- Zwracam się do organizacji wchodzących w skład Federacji, a za ich pośrednictwem do naszych członków do  / Fot. FSSM RP logoosobistego zamanifestowania tego dnia, naszej czynnej postawy - apeluje Zdzisław Czarnecki prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

- W wielu miastach w Polsce organizowane są wyjazdy na manifestacje 1 Majową do Warszawy. Proszę o nawiązanie współpracy z organizatorami tych wyjazdów lub sami zorganizujcie taki wyjazd.

 / Fot. Archiwum OPZZManifestacja rozpocznie się przed siedzibą OPZZ , ul. Kopernika 36/40, o godz. jedenastej.

- Przemaszerujemy ulicami: Świętokrzyską, Krakowskim Przedmieściem do placu Zamkowego - zapowiada wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. - Przewidziane są występy artystyczne, pokazy kulinarne połączone z degustacją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.