Facebook Google+ Twitter

Obchody 66. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 09:27

Tegoroczne obchody rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto będą skromniejsze i ograniczą się do modlitw na cmentarzu żydowskim i uroczystości na Stacji Radegast.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych na obchody przygotowało dwie tematyczne wystawy. Wśród zaproszonych gości jest Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi i pomysłodawca uczczenia pamięci ofiar łódzkiego getta.

- Zaproszenie do Jerzego Kropiwnickiego wysłaliśmy w pierwszej kolejności, to chyba oczywiste - mówi Małgorzata Andrzejewska z biura promocji magistratu. - Nie dostaliśmy potwierdzenia obecności, ale nie jest to konieczne. Liczymy, że prezydent Kropiwnicki przyjdzie.

W tym roku przypada 66. rocznica likwidacji Litzmann-stadt Ghetto, jak co roku uroczystości upamiętniające organizują wspólnie władze Łodzi i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi. Obchody zaplanowano na 29 sierpnia, a zaczną się o godz. 15 od modlitw na cmentarzu żydowskim przy ul. Brackiej.


Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

M.
  • M.
  • 30.08.2010 12:50

Wlasnie przytalam o tym na http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,2585,1,1.html. Co roku jest to samo, obchody, uroczystosci, dyskusje i "politykowanie" (!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.