Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27888 miejsce

Obchody 70. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego w Puławach

8 stycznia, w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, z inicjatywy Puławskiego Klubu Gazety Polskiej odbyło się spotkanie poświęcone 70. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego.

Kazimierz Dmowski - prawnuk Romana Dmowskiego w linii bocznej / Fot. Daniel KrawczykZaproszonym gościem, który wygłosił okolicznościowy wykład, był prawnuk z bocznej linii, były nauczyciel historii, mieszkaniec Puław - Kazimierz Dmowski. W swoim wystąpieniu przybliżył zgromadzonym, postać swego przodka oraz jego polityczną działalność jako polskiego przedstawiciela na konferencji w Wersalu w 1919 roku. Po prawie godzinnym wykładzie, odbyła się dyskusja, w której zebrani zadawali panu Kazimierzowi szczegółowe pytania.

Na spotkaniu pojawiło się około 50 osób. / Fot. Daniel KrawczykRoman Dmowski był głównym ideologiem ruchu narodowego, zmarł 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie w powiecie łomżyńskim.

Jak podaje przewodniczący Puławskiego Klubu Gazety Polskiej - Jerzy Lenartowicz - było to 43. spotkanie organizowane przez klub, a pierwsze w tym roku. Nie mogło zabraknąć przy tej okazji noworocznych życzeń. Na zakończenie, spotkanie przybrało charakter towarzyski; rozmowa toczyła się na aktualne tematy. Na wykład przyszło około 50 osób, w tym młodzież, kombatanci, radni miejscy i pozostali sympatycy historii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.