Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18817 miejsce

Obchody 91. rocznicy Powstania Wielkopolskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 11:43

W niedzielę przypada 91. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Główne obchody odbędą się w Poznaniu, natomiast dzień później zaplanowano uroczystości w stolicy.

 / Fot. Mat. promocyjneHasłami tegorocznych obchodów są "Nie zmarnujmy szansy, tej" oraz "Pomagała nam wiara". Uroczystości rozpoczną się jak co roku pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie zaplanowano uroczysty przemarsz do kościoła farnego, gdzie o godz. 12.45 rozpocznie się msza święta w intencji powstańców. Po niej odbędzie się inscenizacja powstańcza.

Na Placu Wolności stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3. Bastion Grolman zaprezentuje przejęcie koszar VI Pułku Grenadierów na Jeżycach, które miało miejsce w pierwszych dniach powstania. W rekonstrukcji weźmie udział około sto osób. Uroczystości w Poznaniu zakończy wieczorny koncert Poznańskich Słowników w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Dzień później obchody odbędą się w Warszawie. Zaplanowano uroczystości na Placu Piłsudskiego oraz złożenie wiązanek na mogiłach powstańców na Powązkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.