Facebook Google+ Twitter

Obchody beatyfikacji Jana Pawła II w Warszawie. Kwiecień i maj

Trwają przygotowania do obchodów beatyfikacji Jana Pawła II w Warszawie. Będą miały miejsce na placu Piłsudskiego, przy Świątyni Opatrzności Bożej i w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

 / Fot. PAP/EPA/Alessandro Bianchi"W wielu parafiach organizowane są konkursy o życiu i nauczaniu papieża, odbywają się wykłady, przygotowywane są wystawy. Na przykład u św. Tomasza na Ursynowie będzie pokazany ponad tysięczny zbiór znaczków pocztowych z papieskich pielgrzymek" - mówi Henryk Małęcki z warszawskiej kurii Życiu Warszawy. Do wszystkich kurii trafi płyta z homiliami papieskimi z wizyty w 1991 r. Obchody obejmą szóstą rocznicę śmierci Karola Wojtyły, 2 kwietnia.

Na pl. Piłsudskiego, pod papieskim krzyżem, planuje się zorganizowanie spotkania pokoleń. Na placu mają się zgromadzić sześciolatki, urodzone już po śmierci papieża, z rodzicami i resztą rodziny. Obchody zapowiedzą przed 2 kwietnia plakaty ze słynnym zdjęciem Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego, z inauguracji pontyfikatu w Rzymie. Od marca zacznie się przygotowywanie portretu papieskiego. Wielka mozaika, o powierzchni powyżej tysiąca metrów kwadratowych, zawiśnie 1 maja na Świątyni Opatrzności Bożej. Więcej na stronie portretu papieskiego..

Dzień obchodów poprzedzi czuwanie na pl. Piłsudskiego. 1 maja na telebimach pokazane zostaną materiały o papieżu. O godz. ósmej wyruszy Biały Marsz Jana Pawła II. O dziesiątej przed Świątynią Opatrzności Bożej odbędzie się transmisja z uroczystości w Rzymie. A o godz. 12.30 do Wilanowa, Traktem Królewskim, pojedzie papamobile. Równolegle, o tej samej godzinie, przy polach, wokół świątyni otworzy się papieskie miasteczko. Do wieczora, do godziny 20, otwarty będzie Panteon Wielkich Polaków w świątyni.

28 maja odbędzie się pielgrzymka księży z diecezji do archikatedry św. Jana Chrzciciela. 5 czerwca, o 9 z pl. Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej. Na miejscu o 12, rozpocznie się msza. Po niej odbędzie się coroczny piknik. Zbierane będą datki na Świątynię Opatrzności Bożej. Paweł Graś, prezes Centrum Opatrzności Bożej, doniósł że w zeszłym roku w kraju zebrano 9,2 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

j25
  • j25
  • 24.02.2011 13:59

trzeba podpowiedziec pani prezydent by zorganizowac przy okazji jakąś manifę geyów i lesbów będzie weselej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów w związku z JPII będzie się można obawiać wprowadzenia prohibicji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.