Facebook Google+ Twitter

Obchody Dnia Niepodległości w Tarnobrzegu

Uroczystym ślubowaniem uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół ks. Staszica w Tarnobrzegu zainaugurowano niedzielne obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości.

 / Fot. R. TraczW piątek 9 listopada w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica miała miejsce uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas I o profilu mundurowym złożyli ślubowanie, natomiast uczniowie klasy II otrzymali awans na wyższe stopnie. Przed akademią uczniowie z mundurówki zaprezentowali musztrę paradną na boisku szkolnym.

To już drugi rocznik, który rozpoczął naukę w klasie mundurowej. Na uroczystości przeważali przedstawiciele służb mundurowych: policji, straży pożarnej, służb celnych, wojska, straży więziennej. Wśród przybyłych gości obecny był prezydent Norbert Mastalerz oraz i europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Części oficjalnej obchodów towarzyszyły konkursy i kiermasz, który nawiązywał między innymi do polskiej kuchni w ramach obchodu Dnia Polskiego w Szkole. Wśród przygotowanych przez uczniów i nauczycieli potraw była sałatka jarzynowa, swojski smalec i kiszone ogórki, placki, pierogi i wiele innych smakowitości.

Obchody Dnia Niepodległości w mieście

Uczniowie z klas pierwszych oraz klasy drugiej reprezentowali szkołę podczas / Fot. R. Tracz Miejskich Uroczystości Dnia Niepodległości, które zainaugurowała Msza św. w kościele OO. Dominikanów. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił O. Krzysztof Parol – przeor tarnobrzeskiego klasztoru. W koncelebrze obecni byli proboszczowie tarnobrzeskich parafii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.