Facebook Google+ Twitter

Obchody Dnia Samorządowca w Zduńskiej Woli

Z okazji Dnia Samorządowca w II LO w Zduńskiej Woli odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego, której głównym punktem było wręczenie medalu „Zasłużony dla Powiatu Zduńskowolskiego” marszałkowi województwa łódzkiego Włodzimierzowi Fisiakowi.

Od lewej, Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego, starosta zduńskowolski, Wojciech Rychlik i pani Joanna Jarosławska, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Wręczenie medalu marszałkowi. / Fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej WoliDzięki dobrej współpracy z samorządem wojewódzkim powiat zduńskowolski pozyskał znaczne fundusze ze środków europejskich na projekty drogowe.

Starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, przedstawiając historię samorządności, przypomniał, że postulat dotyczący utworzenia samorządu terytorialnego sformułowano już na I Zjeździe NSZZ „Solidarność” w 1980 roku, ale jego realizacja nastąpiła dopiero po przełomie, jakim były wybory czerwcowe z 1989 roku.

Medal dla marszałka województwa łódzkiego / Fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej WoliMarszałek Włodzimierz Fisiak, dziękując za wyróżnienie, podkreślił korzyści, które wiążą się z naszą pięcioletnią już obecnością w Unii Europejskiej: samorządy mają dostęp do funduszy pomocowych, korzystają z solidarności europejskiej w wyrównywaniu szans rozwojowych.

Sesję uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego „Proavitus”. - Obyśmy tak zgranym chórem byli – westchnął przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za relacje z wydarzeń lokalnych. Wielkie ukłony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.