Facebook Google+ Twitter

Obchody Dnia Sybiraka w Słubicach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-18 17:30

W piątek 17 września na Placu Sybiraków w Słubicach odbyły się lokalne uroczystości z okazji 71. rocznicy agresji radzieckiej na Polskę. Obchody zostały zorganizowane przez władze miasta z inicjatywy słubickiego koła Związku Sybiraków.

Pomnik Sybiraka w Słubicach / Fot. Roland SemikJak co roku, można było zobaczyć przegląd pocztów sztandarowych, odśpiewać hymn państwowy, zmówić modlitwę, wysłuchać przemów lokalnych notabli i powspominać wydarzenia sprzed kikudziesięciu lat. Na plac przybyło wielu mieszkańców miasta, w tym harcerze i słubicka młodzież, zwolniona na ten czas z zajęć lekcyjnych.

Burmistrz Słubic dr Ryszard Bodziacki zwrócił uwagę, jak ważne jest wychowanie w duchu patriotycznym i przypomniał, że niegdyś zabronione było mówić o agresji radzieckiej 17 września 1939 r.

Jedynym incydentem podczas uroczystości było faux pas prowadzącego, który zerkając parokrotnie w przygotowany wcześniej plan obchodów wydał polecenie: "Proszę o zagranie hymnu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej...". Na twarzach niektórych zgromadzonych gości można było ujrzeć zdziwienie i konsternację. Incydent ten nie zdołał jednak zakłócić ogólnie dobrego wrażenia, jakie wywołuje każda inicjatywa pogłebiająca wiedzę historyczną Polaków i ucząca ich patriotycznych postaw.

Autor: Roland Semik.
Tekst pierwotnie opublikowany na www.gazetawirtualna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa relacja, zabawna pomyłka - cóż, hymn pozostał ten sam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.