Facebook Google+ Twitter

Obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 09:01

Prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew, powiedział że Dzień Zwycięstwa jest dla wszystkich Rosjan symbolem jedności narodu. Przemawiając podczas uroczystości 63 rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej nowy prezydent podkreślił, że obecne rosyjskie władze nie dopuszczą, by ktokolwiek na świecie zagroził jedności i suwerenności ich kraju.

Dmitrij Miedwiediew zwrócił uwagę, że podczas wojny z hitlerowskimi Niemcami walczyli przedstawiciele wielu narodów. Tym większe powinno być, jego zdaniem, poczucie odpowiedzialności polityków, którzy decydują o naszym jutrze. - Pamiętajmy, że przyszłość zależy dziś od nas samych - zaapelował zaprzysiężony wczoraj prezydent. Na trybunie honorowej obok prezydenta zajął miejsce premier Władimir Putin.
Głównym punktem obchodów 63. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej jest defilada wojskowa zorganizowana w Moskwie. Parada rozpoczęła się od przeglądu wojsk przez ministra obrony. Anatolij Sierdiukow przejeżdżając wzdłuż paradnych jednostek ustawionych na Placu Czerwonym pozdrowił żołnierzy z okazji Dnia Zwycięstwa. Żołnierze odpowiadali gromkim hurra. W zorganizowanej z dużym rozmachem defiladzie bierze udział osiem tysięcy żołnierzy oraz sprzęt wojskowy: czołgi, wozy opancerzone, samoloty i rakiety międzykontynentalne. Po defiladzie na moskiewskich placach rozpoczną się występy artystów. Wieczorem niebo nad stolicą rozświetlą fajerwerki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hahaha. Oj następny "fałszywy car". Rosjanom nadal wciska się ciemnote. Powinni oni się zbuntować. Aby w końcu prawo się zmieniło. Wszystko to co mówią Rosjanie jest jedną wielką głupotą i ściemą!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.