Facebook Google+ Twitter

Obchody Kongresu Eucharystycznego w Kutnie

W piątek na Placu Piłsudskiego odbył się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny połączony z obchodami Diecezji Łowickiej. Zaczęło się od mszy, którą poprowadził Biskup Diecezji Łowickiej - Andrzej Dziuba, a skończyło koncertem zespołu "Maleo".

Msza święta z okazji Kongresu Eucharystycznego związanego z obchodami Diecezji Łowickiej / Fot. Piotr Panfil Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbył się w piątek Diecezjalny Kongres Eucharystyczny, związany z obchodami 15-lecia Diecezji Łowickiej. O godzinie 18, odbyła się procesja z kościoła św. Wawrzyńca na Plac Piłsudskiego, gdzie około godziny 18.30 rozpoczęła się msza. Poprowadził ją Biskup Diecezji Łowickiej - Andrzej Dziuba. Podczas uroczystości można było usłyszeć chór Państwowej Szkoły Muzycznej pod batutą Joanny Domagały. Msza była odprawiona w intencji mieszkańców regionu kutnowskiego.

Poczty sztandarowe / Fot. Piotr Panfil Po mszy, około godziny 20.30 wystąpił zespół „Maleo” – grupa grająca reggae. Koncert trwał dwie godziny, a zespół zagrał cztery razy na bis. Nic dziwnego, mieszkańcy Kutna świetnie się przy tym bawili, nawet ci starsi. Z pewnością ci, którzy przyszli specjalnie na koncert, nie żałowali. Zespół zagrał stare przeboje, jak również te z najnowszego singla. Na końcu występu „Maleo” mieszkańcy podziękowali za wspaniały występ.
Na szczególnie duże brawa zasłużył główny pomysłodawca - ks. Piotr, który poprowadził całą imprezę.

Koncert zespołu "Maleo" / Fot. Piotr Panfil

Ważne jest, iż Obchody Diecezji Łowickiej odbyły się bez żadnych przykrych incydentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.