Facebook Google+ Twitter

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych już 2 października!

W Warszawie trwają przygotowania do tegorocznych obchodów święta seniorów. W niedzielę 2 października w godzinach od 10 do 15 stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje Jarmark Kreatywności w samym centrum miasta, w Ogrodzie Saskim.

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta m.st. Warszawy. Na wydarzenie zaproszeni są seniorzy wraz z całymi rodzinami.

Uczestnicy znajdą tego dnia w Ogrodzie Saskim stanowiska, na których będą mogli skorzystać z licznych atrakcji.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą dla seniorów organizacji pozarządowych, które działają zarówno w obszarze aktywizacji ruchowej, jak i edukacji i promocji zdrowia, wspierania samotnych osób starszych, promocji wolontariatu 50+, a także reprezentowania środowisk kobiecych oraz emeryckich.

House Domowa Opieka nieodpłatnie zbada poziom cukru we krwi, BMI i zmierzy ciśnienie. Wszystkim chętnym seniorom konsultanci firmy omówią wyniki, a także udzielą porad dotyczących opieki nad osobami przewlekle chorymi.

Instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+ poprowadzą gry i konkursy ruchowe. Zachęcą do międzypokoleniowego spędzania czasu i aktywności ruchowej. Organizatorzy przewidzieli gry w boules/kule i zgadywanki terenowe.

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie zaprosi do konsultacji z lekarzem geriatrą oraz prawnikiem, przedstawiciele MobiCare zaprezentują usługi telemonitoringu i teleopieki medycznej w oparciu o oprogramowanie do monitorowania personalnych urządzeń GPS, telefonów komórkowych i call center. Pracownicy „Nowej Pracy Niewidomych” pokażą, jak korzystać z nowinek ułatwiających i umilających życie: czytaków i dyktafonów.

PKO Bank Polski przedstawi swoje rozwiązania finansowe przygotowane specjalnie z myślą o osobach starszych.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.