Facebook Google+ Twitter

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-08 14:41

9 grudnia w Warszawie w Pałacu Staszica przy ulicy Nowy Świat 72 o godz. 10.00 rozpoczną się uroczystości polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Dzień ten obchodzony jest w rocznicę podpisania w 1948 r. przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która stała się podstawowym źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka.

Tematem przewodnim konferencji będzie sytuacja imigrantów. Wykład na temat problemów związanych z migracją i przestrzeganiem praw człowieka wygłosi profesor prawa Uniwersytetu w Hamburgu Urlich Karpen.

Następnie odbędzie się debata, którą poprowadzi prof. Irena Rzeplińska. Głos zabiorą m.in. prof. Roman Wieruszewski oraz Malika Abdoulvakhabova z Czeczenii.

Podczas uroczystości wręczona zostanie Nagroda Rzecznika Praw Obywatelskich im. Pawła Włodkowica, którą otrzyma Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada.

Nagroda jest przyznawana jako wyraz uznania Rzecznika Praw Obywatelskich dla występowania w obronie prawd i podstawowych wartości, nawet wbrew zdaniu i poglądom większości.

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Praw Człowieka.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.