Facebook Google+ Twitter

Obchody Palestyńskiego Dnia Ziemi w Łodzi

W dniach 29 i 30 marca w Łodzi miały miejsce obchody „Palestyńskiego Dnia Ziemi” zorganizowane przez niezależny kolektyw Viva Palestyna i Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej.

dyskusja w Piano Cafe. Fot. Dawid DobrowolskiPierwszego dnia w klubie Piano Cafe odbyła się prelekcja Anny Wajdy , aktywistki Międzynarodowego Ruchu Solidarności (ISM) . Podróżniczka opowiadała o trudach życia Palestyńczyków, zamieszkujących terytoria okupowane przez Izrael, ilustrując wykład zdjęciami zrobionymi podczas jej ostatniego pobytu w Nablusie i Hebronie. Prelekcja była także wstępem do dyskusji o sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Następnego dnia w budynku Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego pokazano film dokumentalny The Iron Wall przedstawiający m.in. agresję żydowskich osadników wobec ludności palestyńskiej. Po filmie nawiązała się krótka dyskusja, w której głos zabrali m.in. Hosny Zaharn z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej oraz Bahjat Suliman , Irakijczyk mieszkający w Polsce. W obydwu dniach imprezy  wzięło udział ponad 100 osób.

Obchody Palestyńskiego Dnia Ziemi odbywały się także w Warszawie, gdzie organizatorem obok TPPP było Koło Naukowe Arabistów.

***

30 marca, już od 1976 roku jest oficjalnym Dniem Ziemi palestyńskiej, ogłoszonym przez ONZ. Tego dnia izraelskie siły okupacyjne, zaatakowały palestyńskich rolników, którzy protestowali przeciwko kradzieży ich ziemi przez władze izraelskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"agresja żydowskich osadników wobec ludności palestyńskiej" a zamachowcy wysadzający sie w Tel Avivie to męczennicy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.