Facebook Google+ Twitter

Obchody Sierpnia 80. Wałęsa pójdzie z Platformą Obywatelską

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-31 02:02

Lech Wałęsa miał jutro złożyć kwiaty z okazji 26. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców z szefem "Solidarności" Januszem Śniadkiem i Marianem Krzaklewskim. Nic z tego nie wyjdzie.

Były prezydent, który nie zamierza brać udziału w oficjalnych obchodach 26. rocznicy Porozumień wspólnie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, kwiaty złoży w towarzystwie... ponad 80 posłów PO.
– To ponad połowa naszego klubu parlamentarnego. Będą szef PO Donald Tusk, Jan Rokita i Zbigniew Chlebowski - mówi Jarosław Wałęsa, syn pierwszego lidera "S" i gdański poseł Platformy. – Inicjatywa wyszła ze strony ojca.

fot. Robert Kwiatek Lech Wałęsa i posłowie PO pojawią się pod Pomnikiem w południe, później mają zaplanowane spotkanie w gdańskim Ratuszu Staromiejskim. W ubiegłym tygodniu Janusz Śniadek usiłował namówić byłego prezydenta do udziału w oficjalnych obchodach. Wałęsa ponownie jednak odmówił, jak zaznaczał wcześniej "nie chce firmować polityki Kaczyńskich".
– Nasze kancelarie nie porozumiały się, przecież nie będę gdzieś za ochroniarzami siedział – dodawał były prezydent.

Na spotkaniu lidera ?S? i byłego prezydenta wstępnie ustalono, że wspólnie złożą kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców poza oficjalnymi obchodami. Krzaklewski, który też miał brać w tym udział przebywa jednak w Brukseli. Wiadomo, że Śniadka też nie będzie jutro w południe pod Pomnikiem.
- Przewodniczący w tym czasie będzie witał prezydenta Lecha Kaczyńskiego - tłumaczy nieobecność szefa związku p.o. rzecznika Komisji Krajowej Marta Pióro.

Zaprzecza też, aby nieobecność Śniadka była spowodowana obecnością u boku Lecha Wałęsy polityków Platformy. Prawdopodobie jednak nikt z przedstawicieli związku nie przyjdzie.
Michał Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.08.2006 20:30

Widać gdzie ciągnie wilka .....do lasu. Nie przeszkadzało mu jak w roku poprzednim był w tym miejscu z postkomuchem Kwaśniewskim.
Ale Kaczyński mu smierdzi .... Archiwa już czekają na otwarcie ...a zdrajcy drżą .
Bujak nie przyjął odznaczenia .....to zrozumiałe , już wie że lustracja jest nieunikniona, więc szydło wylezie z wora.
A osoba która sprzedała legitymację Solidarności Kiszczakowej na takie odznaczenie i tak nie zasługuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieno dziwny jest ten świat i coraz mniej rozumiem co się dzieje. Po co to wszystko? Czy to ważne z kim pójdzie? Niech tylko nie idzie z czerwonymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.