Facebook Google+ Twitter

Obchody Święta Niepodległości. Pływające "Sokoły" w Tarnowie

Tarnowskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół – Świat Pracy, uczciło zawodami pływackimi 92. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapisy uczestników zawodów / Fot. Łukasz GinalskiDla uczczenia 92. rocznicy odzyskania niepodległości w Tarnowie - pierwszym mieście w Polsce, które uzyskało niepodległość, odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół – Świat Pracy.

Należy pamiętać, że duży udział w wyzwalaniu polski spod zaborów miały organizacje niepodległościowe, m.in. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół', które pod pozorem promowania gimnastyki walczyło o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po 11 listopada 1918 roku, powstał także Polski Związek Pływacki, jego współorganizatorem był m.in Tadeusz Semadeni, późniejszy Powstaniec Warszawski. W wielu miastach kraju od lat organizowane są zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości. Nadszedł więc czas, aby i Tarnów dołączył do tego zacnego grona.

I Tarnowskie Zawody Pływackie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowane na "Rozgrzewa przed zawodami" / Fot. Łukasz Ginalskipływalni Tosiru przy ul. Piłsudskiego przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół-Świat Pracy odbyły się 11 Listopada 2010 roku, były współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa, starostwa powiatowego.

O godzinie 9 odbyły się zapisy i podział na kategorie wiekowe i sprawnościowe. W tych zawodach uczestniczyły także osoby niepełnosprawne.

O godzinie 10 zawody rozpoczęły się bez żadnych przeszkód - polegały one na przepłynięciu dwóch długości głównego basenu pływalni, co dawało łączny dystans 50 metrów. Czasy osiągane na tym dystansie przez najmłodszych pływaków były naprawdę imponujące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mama córeczki
  • mama córeczki
  • 13.11.2010 11:03

Dziewczynka w niebieskim kostiumie na ostatnim zdjęciu jest rozkoszna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.