Facebook Google+ Twitter

OBCHODY ŚWIĘTA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO W SOPOCIE

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-04 10:43

W sobotę 31 maja 2014 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zorganizował dla rodzin zastępczych spotkanie z okazji ogólnopolskich obchodów Święta Rodzicielstwa Zastępczego.

W tym roku wszystkie rodziny zastępcze (spokrewnione z dzieckiem, niezawodowe i zawodowe) wraz z dziećmi zostały zaproszone do Teatru na Plaży w Sopocie. Rodzice zastępczy obejrzeli spektakl Eurpidesa pt. „Medea, moja sympatia” w konwencji kabaretowo-musicalowej do słów J. Przybory i Wasowskiego, dzieci w tym czasie wzięły udział w warsztatach artystyczno-rozwojowych „Praca na wyobraźnię” prowadzonych przez aktorkę teatru. Po obejrzeniu sztuki rodzice zastępczy, przy słodkim poczęstunku w kawiarni teatralnej z widokiem na morze, mogli odpocząć, kontynuować nawiązane wcześniej przyjaźnie i wymienić doświadczenia związane z opieką nad dziećmi.
Dla organizatorów – Działu Pieczy Zastępczej sopockiego MOPS-u była to okazja aby rodzicom opiekującym się powierzonymi dziećmi podziękować za ich wysiłek budowania relacji z dziećmi, za uważność na ich potrzeby i okazywaną troskę.
W obchodach rodzicielstwa zastępczego wzięło udział 85 uczestników.
(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.