Facebook Google+ Twitter

Obchody Święta Wojska Polskiego w Stanie Illinois w USA

15 sierpnia br. w Chicago w Stanie Illinois zostało uczczone Święto Wojska Polskiego. W obchodach wzięli udział przedstawiciele amerykańskiej Polonii i Amerykanie na czele z Danem Rutherfordem, Skarbnikiem Stanu Illinois.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Każdego roku celebrowane jest ono przez najważniejszych przedstawicieli polskiego Rządu na czele z Prezydentem i Premierem. Równocześnie w Stanach Zjednoczonych Polonia Amerykańska świętuje ten dzień razem z rodakami przebywającymi na ojczystej ziemi.

„Kobiety i mężczyźni, którzy służą swoim krajom zasługują na najwyższą pochwałę, ponieważ walczą by zapewnić wolność i autonomię przyszłym pokoleniom. Obchodząc dziś Dzień Wojska Polskiego chciałbym podziękować polskim Amerykanom, którzy służyli i służą w Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Amerykańskich Siłach Zbrojnych za ich chęć do poświęcenia w imię obrony Stanu Illinois, Stanów Zjednoczonych i wolności, które są tak bliskie naszym sercom (…). W Święto Wojska Polskiego celebrowana jest zarówno szczególna przeszłość jak i świetlana przyszłość tego kraju i chciałbym podziękować polskiej społeczności za ich ciągłe oddanie Stanowi Illinois” – powiedział Dan Rutherford, Skarbnik Stanu Illinois.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.