Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25132 miejsce

Obchody Święta Żniw

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-07 09:45

W niedzielę, w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, obchodzono Dziękczynne Święto Żniw. Po nabożenstwie ks. Jan Byrt obdarowywał wiernych winogronami.

 / Fot. Ewa Krzysiak Dziękczynne Święto Żniw jest świętem chrześcijańskim. Obchodzone jest przez większość kościołów protestanckich. Tego dnia szczególnie przypomina się o wdzięczności jaką ludzie winni są Bogu za codzienny chleb i wszelkie dary jakie otrzymują oraz o diakonijnym (służebnym) posłannictwie wyznawców Chrystusa, powołanych do pracy na rzecz bliźniego.

Podczas liturgii czytany jest fragment z Księgi Izajasza (58,7-12) " ...podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą. Gdy potem będziesz wołał, Pan cię wysłucha, a gdy będziesz krzyczał o pomoc, odpowie: Oto jestem. Gdy usuniesz spośród siebie jarzmo, szydercze pokazywanie palcem i bezecne mówienie, gdy głodnemu podasz swój chleb i zaspokoisz pragnienie strapionego, wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe, i Pan będzie ciebie stale prowadził i nasyci twoją duszę nawet na pustkowiach, i sprawi, że twoje członki odzyskają swoją siłę, i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają.  / Fot. Ricardo77/Wikipedia/wolne zasobyTw / Fot. ks. Jan Byrtoi ludzie odbudują prastare gruzy, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiaczem wyłomów, odnowicielem, aby w nich można było mieszkać."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.