Facebook Google+ Twitter

Obchody w Szczyrku 10. rocznicy wstąpienia Polski do UE

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-05-04 18:02

Z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w niedzielę, 4 maja, o godz 11.00 w kościele Ewangelickim w Szczyrku odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego modlono się o pokój.

4 maja 2014 r. 10-lecie wstąpienia Polski do UE / Fot. ks. Jan Byrt10 lat temu na Przełęczy Salmopolskiej odsłoniliśmy kamień z Dekalogiem będący darem ewangelików ze Szczyrku dla wspólnej Europy. Na pięciolecie naszego członkostwa w UE zorganizowaliśmy modlitwę o pokój dla Europy i wypuściliśmy białe gołębie - wspominał ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

W tym roku w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku uroczystości związane z 10 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej rozpoczęto już 1 maja. To wówczas w Ogrodzie Reformacji zasadzono 50 niebieskich niezapominajek. Natomiast dzisiaj odbyło się uroczyste nabożeństwo ekumeniczne. Wziął w nim udział między innymi profesor Jerzy Buzek.

Było wiele modlitw o pokój w Europie, śpiewaliśmy pieśni i przekazywaliśmy Słowo Boże - dodał pastor.

Po nabożeństwie czekały na uczestników różne niespodzianki. Prof. Jerzy Buzek rozdawał niebieskie koszulki z tekstami biblijnymi i inne gadżety. Z kolei jemu, pan Roman Pilch z Wisły podarował oryginalne drewniane krzesło wyprodukowane przez jego firmę. Natomiast pani Katarzyna Heller z Cieszyna przywiozła tort, który rozszedł się w oka mgnieniu.

4 maja 2014 r. 10-lecie wstąpienia Polski do UE / Fot. ks. Jan Byrt4 maja 2014 r. 10-lecie wstąpienia Polski do UE / Fot. ks. Jan Byrt4 maja 2014 r. 10-lecie wstąpienia Polski do UE / Fot. ks. Jan Byrt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.