Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1093 miejsce

Obcojęzyczne szkoły Warszawy - nauczanie w najlepszych europejskich standardach

W Warszawie działa kilka szkół z wykładowym językiem obcym. Bycie uczniem tych elitarnych placówek jest nie tylko wezwaniem, ale również wielką szansą na przyszłość.

Brytyjska Szkoła w Warszawie

Szkoła / Fot. Tungsten, Domena Publiczna,http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Math_lecture_at_TKK.JPGZałożona w roku 1992 przez grupę Nord Anglia Education Brytyjska Szkoła w Warszawie jest pierwszą międzynarodową placówką edukacyjną w Polsce. W ciągu kilku lat z niewielkiego oddziału oświatowego Brytyjska Szkoła stała się potężnym ośrodkiem nauczania polskiej stolicy. Dzisiaj szkoła liczy około 600 uczniów w wieku od 3 do 18 lat. Placówka składa się z trzech budynków: Chopin, Corpernicus i Curie, w pełni wyposażonych komputerowo i dydaktycznie. Realizowany przez pedagogów (w większości Anglików) program naukowy The House System pozwala nie tylko zdobyć wysoki poziom wiedzy uznawany przez Ministerstwo Edukacji Zjednoczonego Królestwa, ale też uczy również bycia liderem, rozwija kulturowo i sportowo uczniów.

Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy'ego Brandta

Szkoła ta zalicza się do międzynarodowych niemieckich centrów edukacyjnych. Podobne placówki aktywnie działają na całym świecie, promując język i kulturę niemiecką. Taka jednostka działa również w Warszawie. Dzieci i młodzież różnych narodowości przez wspólną naukę i doświadczanie poznają i uczą się tolerancji dla inności. Wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna (głównie nauczyciele z Niemiec) zapewnia europejski poziom kształcenia, a zdana w szkole matura niemiecka daje szansę na podjęcie studiów w Niemczech.

Szkoła im. Willy'ego Brandta działa na podstawie umowy międzynarodowej pomiędzy Polską a Republiką Federalną Niemiec. - Program edukacyjny odpowiada wymaganiom zarówno polskiego, jak i niemieckiego systemu oświaty - zapewnia W24 Leszek Skibiński, dyrektor administracyjny szkoły. Edukacja w placówce odbywa się w klasach z pionem polskim i niemieckim, co umożliwia naukę w szkole również dzieciom, które nie posługują się na co dzień językiem niemieckim. - Największym zainteresowaniem wśród rodziców naszych uczniów cieszy się jednak pion niemiecki - zaznacza dyrektor. Kształcenie w Szkole im. Willy'ego Brandta w Warszawie nie jest jednak tanie. Czesne wynosi 25 700 zł (pion niemiecki) lub 20 000 zł (pion międzynarodowy, polski).

Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Warszawie "La Fontaine"

„Wszystko zaczęło się od przedszkola stworzonego dla mojej polsko-francuskiej córeczki. Francja jest mi bliska nie tylko językowo, ale także kulturowo. Szkoła La Fontaine jest moją szkołą marzeń i wierzę, że dla naszych uczniów też taką pozostanie" - mówi Anna Nowacka–Devillard, założycielka placówki.

"La Fontaine" jest niepubliczną szkołą podstawową, realizującą zintegrowany francusko-polski system nauczania (zajęcia w języku polskim i francuskim mają charakter komplementarny).
Praca pedagogów jest oparta na rewolucyjnych metodach dydaktycznych C. Freineta i M. Montessori. W toku kształcenia dzieci uczą się plastyki, sztuki teatralnej oraz emisji głosu. W lekki i niewymuszony sposób poznają kulturę i język Francji.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uważam, że mówiąc o "najlepszych standardach europejskich" lub o ich "braku" wchodzimy w pewną sferę subiektywnego myślenia. Tego nie uda się uniknąć. Każdy zatem ma prawo mieć swoją opinię na ten temat. Nie tylko Pani, ale również ja;)
Nie wymieniłem wszystkich warszawskich szkół dwujęzycznych. Chciałem nakreślić tylko obraz tej "iinnej" istniejącej (nieraz bardzo aktywnie) edukacji, o której nie każdy wie. Podałem tylko te najbardziej znane placówki lub te do których udało mi się dotrzeć.
Dziękuję za wskazówkę i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 03.03.2011 11:44

Panie Eustachy, ten artykuł trzebaby było uzupełnić. Nie pisze Pan o Szkole Francuskiej przy ul. Walecznych. Ona chyba istniała jeszcze przed 1992r. Trzeba to sprawdzić. Tam jest edukacja od przedszkola do matury. Jeśli chodzi o te najlepsze standardy europejskie , to nie można być do końca tego pewnym. Szkoły we Francji (gdzie długo mieszkałam) a także w Anglii czy Niemczech ,różnią się bardzo poziomem. Jak zawsze wszystko zależy od zdolności pedagogicznych zaangażowanych nauczycieli. Aby stwierdzić, że w Warszawie są najlepsze standardy nauczania trzebaby mieć skalę porównawczą. Przepraszam Pana, że to piszę ale taka jest moja opinia. Oczywiście ,zgadzam się z tym, że dwujęzyczność od dziecka, to wielka dla kogoś szansa życiowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.