Facebook Google+ Twitter

Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-05 10:05

W dniu 7 maja o godzinie 14 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbędzie się, w uroczystej scenografii, Apel Pamięci i odsłonięcie obelisku poświęconego upamiętnieniu ofiar tragicznej katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo skończył się w tym roku wyjątkowy 1 maja. Zawsze (każdego roku) wspaniała prezentacja bojowego sprzętu wojskowego, pokazy sprawności, skoki spadochronowe, loty widokowe, konkurencje i konkursy, a wszystko w imponującej, całodziennej zabawie. Tym razem wokół panowała cisza i majestat powagi bo tradycyjna (od 6-ciu lat organizowana) Wojskowa Majówka została odwołana w związku z niespodziewaną dla wszystkich katastrofą lotniczą.

O tym co się stało 10 kwietnia nie chcemy i nie możemy zapomnieć!

W dniu 7 maja br. o godzinie 14 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (jak już wcześniej zapowiadaliśmy) odbędzie się w uroczystej scenografii Apel Pamięci i odsłonięcie obelisku poświęconego upamiętnieniu ofiar tragicznej katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Obelisk odsłaniany 7 maja - który stanie obok obelisku ofiar katastrofy samolotu pod Mirosławcem - ma stanowić trwały i publicznie eksponowany ślad pamięci, nie pozwalający zapomnieć szczególnie młodzieży o tragicznych wydarzeniach lotniczych. Informując o naszej spontanicznej inicjatywie, niniejszym zapraszamy wszystkich, których dramat pod Smoleńskiem niezwykle poruszył i chcieliby przed odsłoniętym obeliskiem pokłonić się ofiarom lotniczej katastrofy prezydenckiego samolotu. Szczególnie zapraszamy młodzież szkolną wraz ze swymi wychowawcami. Gorąco zapraszamy brać lotniczą z Aeroklubów Regionalnych i Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Polska.

Oddajmy wspólnie - w symbolicznej formie - hołd pamięci uczestnikom ostatniego narodowego dramatu.


Spotkajmy się dnia 7 maja br. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, przed obeliskiem dedykowanym ofiarom katastrofy!


Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ


Kętrzyn Wilamowo, 2 maja 2010 r.Kontakt:
Kamil Purłan
tel./fax: (087) 428 42 93
tel kom.: (+48) 504 275 226
e-mail: k.purlan@lotniskoketrzyn.pl
www.lotniskoketrzyn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.