Facebook Google+ Twitter

Oberhausen - Niemcy. Polonijne spotkanie literackie

Spotkanie literackie z pisarzem Januszem L. Wiśniewskim, autorem książki "Samotność w sieci", odbędzie się w dniu 10 maja o godz. 18 w Oberhausen w Restauracji Gdanska, Altmarkt 3.

 / Fot. Materiały Restauracja Gdanska Oberhausen, PlakatJanusz Leon Wiśniewski jest pisarzem, i naukowcem w jednej osobie. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej. W latach 1999-2007 pracował na stanowisku prof. nadzwyczajnego w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w sieci, na podstawie której nakręcono film. Początkowo była to wersja telewizyjna, a następnie w roku 2006 wersja kinowa. Film cieszył się wielkim powodzeniem, dlatego też warto poznać dalszą twórczość tego autora.

W programie spotkania przewidziana jest inscenizacja sceniczna fragmentu książki Samotność w sieci. Fragmenty książki Samotność w sieci będą czytane po polsku i niemiecku, a także przybliżenie sylwetki i twórczości pisarza. W programie jest przewidziany quiz ze znajomości książek pisarza oraz wywiad z pisarzem.

W programie wystąpią także Barbara Weise - proza, Waldemar Kostrzębski - poezja, Hildegard Hugo - poezja oraz Wolfgang Müller - muzyka fortepianowa. Jako lektorzy wystąpią Bogdan Dmowski i Peter Waros.
Dzień 10.05.2011 jest dniem czytania w Oberhausen "Lesen erLeben". Akcja ta przeprowadzana jest regularnie już od 5 lat, której inicjatorem jest burmistrz miasta Oberhausen.

Info i kontakt: Restauracja Gdanska Tel. 0049208 - 6201375 ; www.gdanska.de,
Dwutygodnik polonijny Samo życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To pozdrówcie się ode mnie miłe Panie. No i zróbcie wspólnie lub każda z osobna, relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaproszenie mam tez na to spotkanie pozdrawiam Izabello

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się interesująco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością takie spotkania są jakimś fenomenem czasu. Zbliżenia między ludźmi różnych nacji dzięki literaturze, nowej technologii...
Ważne, że w duchu pokojowym i poszanowania wzajemnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.