Facebook Google+ Twitter

Oberstdorf: Finowie wkraczają do gry

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-15 18:47

Dzisiejszy konkurs drużynowy na mamucie w niemieckim Oberstdorfie zdominowali reprezentacji Finlandii z nowym rekordzistą obiektu Harrim Olli na czele. Faworyzowani Austriacy uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Finowie w składzie: Kalle Keituri, Juha-Matti Ruuskanen, Matti Hautamäki oraz Harri Olli zdeklasowali rywali, zdobywając łączną notę punktową 1413,8 pkt . Drugich Rosjan zdystansowali o 35,5 pkt , a trzecich reprezentantów Austrii o 59,5 pkt .

Ostatni ze skaczących dziś Finów, Olli, który jest znany z wszelkiego rodzaju wybryków (m.in. alkoholowych) potwierdził swą klasę skokiem w drugiej serii na odległość 221,5 m. Bez wątpienia 24-letni skoczek z Rovaniemi będzie najpoważniejszym, po Norwegu Jacobsenie rywalem niesamowitego Gregora Schlierenzauera w zaczynających się od środy Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w czeskim Libercu.

Pierwszy konkurs MŚ w skokach narciarskich rozpocznie się 21 lutego na obiekcie HS-100. Dzień wcześniej zostaną rozegrane kwalifikacje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.