Facebook Google+ Twitter

Oberstdorf. Kofler zwyciężył, Małysz był ósmy

Adam Małysz na ósmym miejscu, po wczorajszych zawodach w ramach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Pierwsze miejsce na podium wywalczył Andreas Kofler. Drugi był Janne Ahonen, a trzeci Thomas Morgenstern.

Adam Małysz / Fot. PAPMimo trudnych warunków atmosferycznych dobrze, w serii próbnej przed pierwszym konkursem w Turnieju Czterech Skoczni, poradzili sobie dwaj nasi reprezentanci. Adam Małysz skoczył na odległość 126,5 m, a Stefan Hula uzyskał 114,5 m. Gorzej spisał się trzeci z Polaków - Krzysztof Miętus. Jego wynik 106,5 m był o wiele gorszy od rezultatu jego rywala - Norwega Roara Ljoekelsoeya (124,0 m).

Silny wiatr i opady deszczu utrudniały skoki faworytom. Simon Ammann uzyskał 123 m, a Gregor Schlierenzauer 119,5 m.

Pierwsza seria do powtórki

W pierwszej serii Adam Małysz skoczył na odległość 116,5 metra, pokonując rywala z Rosji - Denisa Korniłowa. Dobrze skoczył także Stefan Hula. Wylądował na 111 metrze. Osiągnął lepszy wynik niż Słoweniec Jernej Damjan.

Wysiłki Polaków okazały sie jednak daremne, ponieważ decyzją organizatorów pierwsza seria została powtórzona.

Dobrze Małysz, słabo Miętus i Hula

W powtórzonej pierwszej serii skoków zwycięsko ze swojego pojedynku wyszedł tylko Adam Małysz. Polak skoczył na odległość 117,5 m i pokonał Rosjanina Denisa Korniłowa.

Swoich wcześniejszych wyczynów nie powtórzył za to Stefan Hula. Tym razem wylądował na 109 metrze, a jego rywal ze Słowenii uzyskał 121,5 m.

Słabo skoczył także Krzysztof Miętus. Jego wynik - 93 metry, nie pozwolił mu na dalszą rywalizację w zawodach, ponieważ jego rywal Norweg Roar Ljoekelsoey uzyskał 112 m.

Po tej serii skoków Małysz znajduje się na 10. pozycji. Pierwszy jest Andreas Kofler (skoczył na odległość 125 m), drugi Thomas Morgernstern (jego wynik: 124,5 m), trzeci zaś Wolfgang Loitzl (z wynikiem 124 m).

Świetny skok Ahonnena

W drugiej serii najdalej skoczył Janne Ahonen. Fin wylądował na 137 metrze. Małysz skoczył na odległość 124 metrów, co w końcowym rozrachunku dało mu ósme miejsce.

Mimo świetnego skoku to nie Ahonen triumfował w Oberstdorfie. Zwycięzcą w dniu dzisiejszym został Andreas Kofler, który w drugiej serii oddał skok na odległość 134 metrów, ale w klasyfikacja końcowej miał o 12 punktów więcej niż Fin. Ahonen musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci w dzisiejszych zawodach był Thomas Morgenstern, który w drugiej serii uzyskał 126,5 m. Trzeci po pierwszej serii Loitzl, ostatecznie uplasował się na 4. pozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Co kibic moze robić z rękami na skokach? Kleić kulki śniegowe i rzucać we wszytskich zawodników, którzy skaczą lepiej od naszych :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z dłoni można jeszcze wyciągnąć środkowy palec w geście pozdrowienia zawodnika, do którego nasza sympatia nieco osłabła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaskać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wygrażać pięścią przeciwnej drużynie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skierować w dół...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak, nieco bez związku... Co jeszcze kibic może zrobić z dłońmi poza wyciąganiem kciuków w górę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

8 miejsce Małysza to nie tak najgorzej. Szkoda, że sędziowie bezsensownie nakazali powtórzyć konkurs. Nie wiem bo Niemcy słabo skakali? Przez to Hula nie wszedł do 2 rundy. No nic trzeba próbować dalej.

Aha przy wszystkich skokach Niemców puszczałem sobie tę melodię: http://www.youtube.com/watch?v=XvajvyUk-uo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety! Odpadli! I wcale nie pomogło stanie i trzymanie kciuków w górę. Szkoda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.