Facebook Google+ Twitter

Oberwać odłamkowym

Jak trudno jest pisać o Polonii i nie oberwać jakimś odłamkowym. Ogłaszałam pokój, ale na nic to, wróg być musi i koniec. A wszystko zaczęło się od miedzy i bigosu.

Strach się bać / Fot. stanislawa zdrodowskaO bigosie już pisałam, a o miedzy zaraz czytelnik się dowie. To są takie małe sprawy.

Każdy z nas polonusów przytaszczył tutaj jakiś bagaż, a bagaże muszą mieć swoje miejsce. Niektórzy w tych bagażach maja ogrom niespełnienia bólu, inni ukryli jakąś pasje jeszcze inni jakąś wstydliwą sprawę. Nie jest to ważne co, ważne gdzie z tym bagażem pójść, ukryć albo wyeksponować?

Trzeba było podzielić ten kawałek nowej ziemi po swojemu. No i podzieliliśmy jak umiemy, tak jak życie nauczyło, bo nie każdy skończył porządny uniwersytet. Większość musiała prosto ze szkoły życia lądować na udeptaną ziemię.

Miałam pecha, bo trafiłam na ludzi ze szkoły życia, a z nimi nie ma żartów. Weszłam w ich teren posiadania obojętnie czego i to już powód do wojny.

Urojony teren wpływów jest gorszy od faktycznego bo wyobraźnia zawsze wygrywa z rzeczywistością. I tak się stało, że przegrałam z tą wyobraźnią w obie strony. Naokoło mnie zaczęło robić się pusto, bo jedna Pani drugiej Pani pożyczała rondla, a ja byłam poza tą wymianą. Ktoś chce być większym niż może, ktoś sprzedaje zbudzenia.

Polonia jak za długa suknia dla tancerki.

Od miedzy, też mam się trzymać kilka kroków dalej radzili mi życzliwi .Nie mam prawa
nic zobaczyć bo oczy wydłubią , nie mogę nic usłyszeć bo oberwą uszy. W środku babci siedzi wilk.

Ratunku! Polonio ja chce do innej bajki .

z Dortmundu Stanisława Zdrodowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

potato
  • potato
  • 20.04.2011 15:30

Wlasciwie to mozna dostac szoku jak ktos "bigos" miesza w moim garze.Odemnie odlamkowy dla autora artykulu i innej bajki o Polskosci, to Pani juz nie powinna pisac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja mysle ze nie pisze az tak zle, bo czytali moje pisanie literaci i..... podoba sie im bardzo moja sila w opisywaniu ----,dostalam troche pochwal----- oczywiscie nie jestem jakas recenzentka nie z tej ziemi ale po tylu latach pauzy na obczyznie jestem zadowolona z siebie------ 24 lata ogryzalam paznokcie w kacie ....!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nalika
  • nalika
  • 16.03.2011 21:22

stanislawa zdrodowska Wczoraj 08:38
Rzeczywiście zagalopowałam się. Prawdą jest, że bardzo mnie razi okaleczanie języka polskiego, i na tym powinnam poprzestać. Wciągnęło mnie jednak i popełniłam błąd próbując wnikać w coś, co mnie nie dotyczy. Przepraszam :) Swój ostatni artykuł napisałaś poprawniejszą polszczyzną niż poprzednie... i tak trzymaj!!! Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym jesteś naprawdę dobra `...Skąd to wiesz w czym jestem dobra? ..... atakujesz mnie personalnie a nie rozmawiasz o artykule ...no widzisz sama o sobie wydajesz świadectwo ... Lady Makbet ..he he wszyscy wiedza ze o ciebie chodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ty cały czas walisz anonimowo gwiazdo mroczna

Komentarz został ukrytyrozwiń
nalika
  • nalika
  • 14.03.2011 21:13

Wnioskuję, że pojechałaś tam właśnie po to, żeby wywołać konsternację, szmery, plotki. W tym jesteś naprawdę dobra, umiesz zamącić, ale wcale nie taka odważna, skoro nie wymieniłaś z imienia rzeczonej Lady Makbet, ani nikogo z jej dworu. Warto było dla jednego kwiatka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjechałam na obchody Dnia Kobiet do znanej Polskiej Restauracji na Norden Westfalii
nie całkiem oficjalnie ,bo nie byłam osobą zaproszoną ani upragniona.
Tym większa konsternacja widowni .Kobiety izolowały mnie wyraźnie.Sama Lady Makbet nieoficjalnie rządząca małą grupka wiernych podlizywaczy ,z nożem pod fartuszkiem uśmiechała się przyjaźnie, aż jej zęby wyschły .Inne Panie patrzyły na mnie z podtekstem,tutaj przy naszym stoliku wszystko zajęte !

Sprawa nabrzmiała po moim pisaniu o konkursie literackim w którym Lady Makbet grała pierwsza role.Do tej pory nikt się nie odważył
cokolwiek napisać krytycznego ,a polonusy rozpieszczani przez media wypinali piersi na ordery za taką i siaką działalność .Zjawiłam się nie wiadomo jak i pisze to czego nie chce wiedzieć kolesiostwo .

Nie dosyć że piszę o Polonii nie tak jak inni pisali , to jeszcze przylazłam na Dzień Kobiet.Jeden prawdziwy mężczyzna na tyle odważny, że nie bał się Lady Makbet, podszedł do mnie podarował różyczkę i powiedział parę miłych słów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

anonimowi są często ci co maja stracha !!!...ale nalika Dzisiaj 12:23 i BLONDYNA Dzisiaj 19:28 podejrzewam na 90 procent kto to jest ...bo jak pisałam w swoim aforyzmie ...chodzić możesz w rożnych butach i tak poznam ciebie po krokach ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
polonus
  • polonus
  • 12.03.2011 20:29

Ty panie polonusie
Jeżeli chce pan uczyć gramatyki, albo technicznej obsługi opcji komputerowych, to proszę się łaskawie zalogować nazwiskiem i imieniem tak jak zalogowała się Pani Stanisława Z.
Zmienianie tematu pod nieswoim artykułem korzystając z anonimowości po to żeby dokuczyć, czy podlizać się skrytykowanym, nie należy do wyszukanych manier. To jest zupełnie nieuczciwe w stosunku do kogoś kto podpisuje i naznacza się imieniem i nazwiskiem.
Wyglądasz polonusie jak prostytutka przez okno na oświetlonej ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polonus
  • Polonus
  • 12.03.2011 15:12

Nie mogę pojąć jak można brać się za poezję i takie byki smolić.
Polonio WSTYD!
Przeglądarka FF Mozilla poprawi za Panią błędy,
Polska tastatura to pryszcz. wymaga tylko naciskania dwóch klawiszy jednocześnie. Znajdzie Pani ją w każdym systemie komputera. Trzeba chcieć. Abstrahując jednak od polskich znaków , między "wieze a wierze" jest różnica znaczeniowa i błąd jak byk- ortograficzny, więc nie tastatura tu winna, tak jak i "u i ó ".
Proszę wybaczyć nie będę udzielać lekcji komputerowych.
tutaj link http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/
DO ROBOTY.!!!
kAŻDY TEKST , NAWET PRYWATNY MOŻNA PRZEFILTROWAć I BŁęDY WYCZYśCIć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.