Facebook Google+ Twitter

"Obiecaj mi" Richarda Paula Evansa. Recenzja

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-13 09:08

"Obiecaj mi" Richarda Paula Evansa jest niesamowitą opowieścią o ludziach, miłości i danych obietnicach.

"Obiecaj mi" Richarda Paula Evansa. / Fot. Okładka książki"Życie jest jak domek z kart ustawiony na huśtawce lub na rozpędzonej kolejce górskiej"

Każdy rozdział powieści Richarda Paula Evansa "Obiecaj mi" rozpoczynają fragmenty z dziennika Beth Cardall. Właśnie one, jak i sposób narracji powoduje, że czyta się ją jednym tchem i przeżywa dogłębnie wszystkie wydarzenia wraz
z bohaterami. Książka trzyma cały czas w napięciu i zaskakuje nieoczekiwanym zwrotem akcji.

Główna bohaterka zaprasza czytelników do roku 1989. Właśnie ta data utkwiła jej w pamięci, nie tylko dlatego, że wówczas szerokim echem odbiły się wydarzenia na świecie np. protesty na placu Tian'anmen, upadek muru berlińskiego lub śmierć aktorki Lucille Ball i wybitnego kompozytora muzyki rozrywkowej Irvinga Berlina. Ten rok z trudnością przeżyła i nie może go zapomnieć, chociaż bardzo tego pragnęła.

Mąż Beth często wyjeżdżał w podróże służbowe i zostawiał swoją rodzinę na kilka dni, czasem tygodni. Dzwonił jednak codziennie, aby porozmawiać z córeczką Charlotte i z żoną. Ona nie lubiła zostawać w domu bez niego, ale rozumiała, że takich wyjazdów wymaga praca przedstawiciela handlowego. Sama zatrudniła się w pralni, by stać się bardziej samodzielną. I może gdyby nie podjęła tej pracy, wierzyłaby nadal, że mąż jest pracoholikiem.

Któregoś dnia jej przyjaciółka Roxanne, pracująca również w zakładzie pralniczym, pokazała jej mały kawałek papieru znaleziony w marynarce Marca, zapisany odręcznym kobiecym pismem: "Hej przystojniaku, bardzo za Tobą tęskniłam, gdy wyjechałeś. W Utah bez Ciebie zimno. Brr! Musisz przyjechać i mnie rozgrzać! (...) Całym sercem, Ash".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

3696
  • 3696
  • 13.05.2012 22:19

wzruszyłem się i zastanawiam nad tym wszystkim. To niby takie zwykłe a niepojęte

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam! Czas poświęcony na jej przeczytanie nie będzie stracony. Ja teraz będę szukała innych jego dzieł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie czytałam żadnej książki tego autora, choć wiele dobrego słyszałam o nich. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się którąs z jego książek przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.