Facebook Google+ Twitter

Obiecanki - cacanki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-12 18:51

Blisko trzy lata temu rząd Donalda Tuska zapowiadał wprowadzenie radykalnych zmian mających poprawić stan finansów i funkcjonowanie państwa oraz ułatwić życie jego obywatelom.

Najlepszym na to momentem były pierwsze miesiące po objęciu władzy, gdyż wprowadzenie w życie niepopularnych decyzji łagodzone jest sporą dozą zaufania, osiągniętą dobrym wynikiem wyborczym. Ten właściwy czas nie został należycie wykorzystany, a właściwie zaprzepaszczono ten okres. Złożyło się na to sporo niekorzystnych czynników, ze światowym kryzysem finansowym na czele. Załamanie się rynku pracy, gwałtowny spadek wartości akcji, wycofanie znacznej ilości aktywów z banków oraz niepewna sytuacja na światowym rynku walutowym, spowodowała przesunięcie w czasie terminu realizacji zapowiadanych reform.

Realizacja


Obietnice wyborcze Platformy Obywatelskiej zapowiadały zbliżenie się do poziomu życia zachodniej Europy. Miał w tym nam pomagać obserwowany od kilku lat „polski cud gospodarczy”, napędzający koniunkturę industrialną. Gdzie zatem są te obiecane autostrady, węzły komunikacyjne, wiadukty, mosty i drogi? Co się stało z „polityką przyjaznego państwa”, mającą ułatwić przedsiębiorcom tworzenie miejsc pracy i zakładanie nowych firm? Kiedy wreszcie ograniczymy biurokrację, uprościmy przepisy i zlikwidujemy koncesje, licencje i pozwolenia, które tak utrudniają życie polskim przedsiębiorcom? Gdzie się podział plan rozwoju wsi, zakładający przywrócenie opłacalności produkcji rolnej i wyrównanie warunków życia mieszkańców miast i wsi? Co z edukacją, jej strukturalnymi zmianami, dostosowującymi do potrzeb i współczesnych wyzwań? Jak się ma reforma służby zdrowia, zmiana systemu opieki zdrowotnej ułatwiająca dostęp do specjalistów i poprawiająca warunki pracy i płacy pracowników? Kiedy nastąpi realizacja programu „taniego państwa”, zakładającego likwidację powiatów, Senatu i rezygnację z finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Trafiłeś w dziesiątkę Robercie M.!
Nie Ty pierwszy i nie jedyny zauważyłeś bezsens
ekonomiczny, a i organizacyjny ich utrzymywania.
Postulaty zmian padają w próżnię z powodów,
jakie przytoczyłes na wstępie swojego wpisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju sporo znajdzie Pan tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym,żeby ktoś przedstawił osiągnięcia rządu Tuska.Bardzo proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo, powiaty to dobre, ciepłe posadki dla wielu osób. Poza tym powiat jako taki ma pod sobą raczej niewiele, tj szpital i ochronę zdrowia, szkoły średnie, organizacje pozarządowe,geodezję, rejestrację pojazdów. Przecież na dobrą sprawę, tym wszystkim mógłby zająć się urząd miasta. Uważam,że powinny istnieć jedynie gminy-miejskie i wiejskie, nad nimi dzisiejsze województwa, czy coś w rodzaju departamentów. w ten sposób uniknąlibyśmy "spychologii" powiatu na miasto i odwrotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie dałbym większe wotum zaufania rządowi Tuska, ale poza obiecywaniem i gadaniem nie widać efektów. Prawdą jest jednak, że w odróżnieniu od poprzedniego rządu i tak zrobili wiele dobrego. Polityka hakowo-podsłuchowa okazała się przecież totalną porażką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Miejmy tylko nadzieję, że pozostałe 500 dni rządzenia Platforma Obywatelska wykorzysta w sposób właściwy (...)"
A ja nie mam takiej nadziei. Cały okres rządów PO, i wcześniejszego, to gaszenie pożarów.
W sytuacji powiększającego się systematycznie deficytu budżetowego, przy indolencji władzy, nic lepiej nie będzie; może byc tylko gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.08.2010 19:22

Tak rzeczywiście może być - drugiej szansy może już naród nie dać. We wrześniu ma trafić do sejmu pakiet ustaw dotyczących reformy finansów publicznych, to już niedługo. Oby tylko tym razem PO dotrzymała słowa. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakisik Gall Anonim się objawił i dwie gwiazdki dał? ...a może dwa razy po jednej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.