Facebook Google+ Twitter

Obieg Wtórny – wystawa sztuk różnych w Żyrardowie

Wystawa odbywała się 13 i 14 września. W tym samym czasie, co Europejskie Dni Dziedzictwa. Była jednak imprezą całkowicie niezależną.

Wystawa Pawła Świątka / Fot. Kasia BaranGdy na mieście pojawiły się plakaty reklamujące wydarzenie, wiele osób nie miało pojęcia czego może się spodziewać. Nazwa „obieg wtórny” kojarzy się raczej z recyklingiem, niż ze sztuką. Ci, którzy jednak zadali sobie trud, aby dowiedzieć się czegoś więcej i wybrali się na wspomnianą wystawę, na pewno nie żałowali.

Podczas tych dwóch dni, w dawnej Centrali Zakładów Lniarskich, mogliśmy podziwiać prace żyrardowskich artystów. Do dyspozycji zwiedzających były trzy pomieszczenia. W jednym z nich mogliśmy podziwiać bardzo oryginalne zdjęcia Pawła Świątka. Artysta ten przyzwyczaił już nas do swojej niecodziennej twórczości. Slajdy pana Pawła, umieszczone w specjalnych okularach, dają niecodzienne efekty trójwymiarowej fotografii.

Wystawa / Fot. Kasia BaranW drugim pomieszczeniu mogliśmy także oglądać przepiękne fotografie. Portrety, niecodzienne uchwycenie życia ludzkiego, bogate w kolory pejzaże – śmiało nazwać możemy sztuką przez wielkie S. Sztuką pokazującą, że nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli tylko chce się tworzyć. Tu niewątpliwie wyróżnić należy Pawła Owczarczyka za cykl „Oblicza jazzu” oraz najmłodszą wystawczynię - niespełna dziewięcioletnią Natalkę.

Tu, oprócz zdjęć, oglądać mogliśmy również akwarele, grafikę czy rzeźbę. Na uwagę zasługują prace Grzegorza Ślązaka. Poruszające portrety starszych osób oraz bardzo oryginalna praca fotograficzna składająca się ze zdjęć tworzących napis "TATO!!!" przyciągały uwagę.

Podczas oglądania tych prac, można było jednocześnie posłuchać muzyki. Wśród artystów występujących na żywo były m.in. Raalya, Lux Torpeda czy The Town. Bardzo ciekawy był również występ, podczas którego zaprezentowali się dwaj kontrabasiści: Jacek Kaliszewski i Kornel Jasiński.

Teatr Ognia Mandala / Fot. Kasia BaranPod koniec zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia wystawy, swoje umiejętności zaprezentował Teatr Ognia Mandala. Tworzy go grupa młodych ludzi, których pasją jest taniec z ogniem. Na ich sukces składa się zarówno precyzja techniki wykonania, jak i odpowiednio dobrana muzyka.

Podczas dwóch dni wystawę odwiedziło bardzo dużo osób. Jest to dowód na to, że takie niezależne przedsięwzięcia są jednak bardzo potrzebne. Sukces jest tym większy, że przygotowanie Obiegu Wtórnego zajęło tylko kilkanaście dni. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie jest to ostatnia tego typu wystawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.