Facebook Google+ Twitter

Obiegł glob w 365 dni, teraz płynie kajakiem w górę rzeki

Piotr Kuryło, pragnie zwrócić tym wodnym maratonem uwagę społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych. Nazwa wyprawy - "Pod Prąd", jest zarówno rzeczywistym odniesieniem do wyczynu, jak i hasłem problemów ludzi niepełnosprawnych.

Piotr Kuryło zapalony maratończyk, człowiek, który obiegł glob podjął się kolejnego niesłychanie trudnego zadania. W chłodzie, strugach deszczu, Piotr Kuryło, w wyprawie "Pod Prąd" w górę rzeki Wisły. 2012r. / Fot. Romuald Koperskiwyposażony tylko w niezbędne przybory płynie Wisłą w górę rzeki. We wtorek, 9 października, dotarł do miejscowości Gniew. W środę chce dotrzeć do miasta Nowe i płynąć w następnych dniach dalej.

9 października, w strugach deszczu i przy silnym wietrze płynął bez jedzenia, bez ciepłych napoi. W Gniewie na całe szczęście powitał go z ciepłą herbatą i posiłkiem polski podróżnik, pisarz, rekordzista Księgi Guinessa, Romuald Koperski.

Wyczyn pana Piotra jest całkowicie żywiołowy. Nie ma zaplanowanych noclegów w hotelu, czy zamówionych z góry posiłków. Może liczyć jedynie na czujność i wsparcie lokalnych społeczności.

Piotr Kuryło, w wyprawie "Pod Prąd" w górę rzeki Wisły. 2012r. / Fot. Romuald KoperskiTak samo jak ludzie niepełnosprawni są pozbawieni pomocy innych, tak Piotr Kuryło rzucił się w wir wyzwań, przeciwności losu i osamotnienia. „Pod Prąd” – pod takim hasłem nasz bohater chce zwrócić uwagę na problemy Piotr Kuryło, w wyprawie "Pod Prąd" w górę rzeki Wisły. 2012r. / Fot. Romuald Koperskiniepełnosprawnych, których często właśnie się nie dostrzega a zmagać się muszą z codziennymi przeciwnościami losu.

Jego dokładną lokalizację można sprawdzić TUTAJ.

Kibicując i pomagając panu Piotrowi na brzegu, nie zapomnijcie jaki jest cel jego podróży „Pod Prąd”.

Piotr Kuryło płynie od godzin porannych, do ok. godziny 16. W środę ma dopłynąć do miejscowości Nowe. Zachęcam do śledzenia jego trasy i wpisywania w komentarzach położenia gdzie był widziany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Piotr Kuryło jest już w gminie Połaniec. Wielkie brawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno mi określić miejscowość , Piotra gdzie dopłyną 26.10 . Ale jest za (Józefowem nad Wisłą). Nie wiem tylko ile czy 1, 2, 3 .km. Ale na prawdę daleko zapłyną , pod prąd podziwia wielki jesteś Piotrze.! Brawo.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzis`wielki Piotr dopłyną aż do Kazimierza Dolnego -- jestem pełen podziwu . To co Pan robi świadczy o wielkim charcie ducha. Brawo i jeszcze raz Brawo wielki Piotrze.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj dotarł do Dęblina. BRAWO Panie Piotrze wierze ze zdąży Pan i do Krakowa a jak Bóg pozwoli i da siły i zdrowie to i do samego początku czyli Miast Wisła.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Kuryło dotarł dzisiaj do Kozienic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam i kibicuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak jest widać jak po paraolimpiadzie się ustosunkowano do Olimpijczyków , mi się wydaje ze oni o wiele ciężej ćwiczą i jeszcze są klasa dla tych zdrowych , pełno sprawnych sportowców zawstydzeniem , a przede wszystkim wzorowym przykładem ze ich dzieła , osiągnięcia są najwyższej marki światowej . A TV. nawet nie raczyła się zbytnio zainteresować ich walka i szczędziła kasę na to abyśmy mogli podziwiać ich trud w zmaganiach na paraolimpiadzie. To wstyd , widza słyszą a tylko stać ich na miniaturowe gesty , uznania ich wielkiej walki na śmierć i życie. Brawo Panie Piotrze trzymam kciuki i życzę szczęśliwej pogody , żelaznego zdrowia , bo jak słyszę to ducha walki Panu ni krzty nie brakuje , podziwiam i chylę głowę za Pańskie wyczyny.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał. Podziwiam pana Piotra. Bo to nie spływ, to ciężka harówa pod prąd. Zwłaszcza teraz, przy niskim stanie Wisły i do tego, kiepskiej pogodzie. Będę śledził przebytą trasę do końca...Powodzenia Panie Piotrze...stopy wody pod kajakiem - życzę...:) Cieplutko pozdrawiam 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.