Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4035 miejsce

Obiekt dla ludzi, czyli otwarcie świetlicy w Sławęcinku!

Współautorzy: Marta Wróbel

Dla integracji społeczności, szczególnie wiejskich, jest ważne miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotykać. 9.10.2010 do użytku społeczności sołectwa Sławęcinek oddano oficjalnie świetlicę wiejską w Sławęcinku.

Sołtys Wojciech Stelmaszyk. / Fot. M. WróbelSołectwo Sławęcinek jest położone na terenie gminy Inowrocław i w jego skład wchodzą dwie wsie: Sławęcin oraz Sławęcinek.

Sołtysem jest Wojciech Stelmaszyk, który usilnie starał się o to, aby świetlica powstała na terenie sołectwa. Otwarcia świetlicy i przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Inowrocław Lech Skarbiński, ks. Antoni Balcerzak, ks. proboszcz parafii św. Józefa w Inowrocławiu, do której należy społeczność w wiejska, przewodnicząca koła gospodyń wiejskich oraz reprezentant społeczności wiejskiej.

Wójt Lech Skarbiński. / Fot. M. WróbelObiekt to świetlica wiejska z dobrze wyposażoną i przygotowaną kuchnią oraz pomieszczeniami gospodarczymi. Posiada toaletę oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy jest budowany plac zabaw dla dzieci.

Po oficjalnym otwarciu ks. Antoni Balcerzak, proboszcz dokonał poświęcenia obiektu.

Poświęcenie świetlicy przez ks. Antoniego Balcerzaka. / Fot. M. WróbelPotem odbył się poczęstunek dla gości, przygotowany przez panie z koła gospodyń wiejskich przy wsparciu sponsorów oraz gminy. W trakcie poczęstunku młodzież z Gimnazjum z tej właśnie wsi zaprezentowała przedstawienie - nowoczesną wersję "Balladyny".

Z okazji otwarcia na świetlicy odbyła się zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem.

Głównym inwestorem budowy i wyposażenia świetlicy był Urząd Gminy Inowrocław.
Przedstawienie przygotowali uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. / Fot. M. WróbelTort z okazji otwarcia. / Fot. M. Wróbel


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.