Facebook Google+ Twitter

Obiekt Pauliny Skibińskiej nagrodzony na festiwalu Sundance

"Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Filmów Krótkometrażowych na 37. Festiwalu Filmowym Sundance.

 / Fot. screen"Obiekt" Pauliny Skibińskiej to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywający się w przestrzeni dwóch światów - na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

W połowie stycznia informowaliśmy, że "Obiekt" Pauliny Skibińskiej, a także "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka zakwalifikowały się do konkursu Documentary Short Film. Dziś już wiemy, że film Skibińskiej został doceniony przez jury. Produkcja otrzymała Nagrodę Specjalną Jury (Short Film Special Jury Award) za visual poetry. Główną nagrodę zdobyła amerykańska produkcja "World of Tomorrow" w reżyserii Dana Hertzfeldta.

Zobacz także: Ziarno prawdy już w kinach. Czy prokurator Szacki rozwikła zagadkę tajemniczego morderstwa?

Festiwal Filmowy Sundance jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć propagujących kino niezależne na świecie. Odbywa się każdego roku w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Program konkursowy obejmuje filmy fabularne i dokumentalne w kategorii pełno i krótkometrażowej.źródło: www.pisf.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.