Facebook Google+ Twitter

Obietnice na przemiał

Sześć lat temu Platforma Obywatelska zebrała blisko milion podpisów zwykłych obywateli pod projektem zmian w Konstytucji RP. Senat miał być zlikwidowany, podobnie immunitety. Miało być mniej posłów. I jednomandatowe okręgi wyborcze.

Ulotka reklamująca referendum (źródło: http://www.platforma-swiebodzice.org/grafika/tak.gif) / Fot. Materiały POAkcja poparcia dla tych zmian w konstytucji prowadzona była pod hasłem 4 X TAK. Udało się zebrać blisko milion podpisów, gromadzonych w kolorowych pudłach.

O inicjatywie pisał bardzo obszernie poseł PO, Marek Obrębalski, na swojej stronie internetowej. Zebrana liczba podpisów uprawniała do zorganizowania referendum, które było głównym celem całej akcji.

Co ciekawe, w tekście znalazł się fragment, który możnaby bez wahania przypisać dzisiaj kampanii Jarosława Kaczyńskiego: "W Polsce trzeba uzdrowić państwo. Naszym zdaniem ten proces trzeba zacząć od naprawy władzy, bo ona właśnie powoduje najwięcej problemów i zagrożeń – a nie obywatele".

A nieco dalej czytamy: "Aby rzucić wyzwanie tej złej sytuacji, musimy się porozumieć – nie dla zwycięstwa tej czy innej partii, ale dla naprawy Rzeczpospolitej. A zacząć trzeba od fundamentu – czyli Konstytucji".

Trudno nie odnieść wrażenia, że ten postulat jest dziś równie aktualny, co sześć lat temu.

Sprawę przypomniał ostatnio redaktor Tomasz Sekielski z programu "Teraz My!" w TVN (LINK). Dobrze pamiętać, jak Platforma Obywatelska traktuje własne obietnice i głosy oddane na własne inicjatywy i kandydatów. Na przemiał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Widać jednak pewne zmiany. Dotychczas nie zdarzyła się sytuacja, żeby Polska miała w jednym dniu trzech prezydentów ;) Zawdzięczamy to naszej konstytucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyne, co mnie zaskakuje, to tempo, w jakim rozczarowują się do Komorowskiego kolejne osoby popierające go. Wczoraj Żakowski, dzisiaj Środa http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/prof-sroda-palac-komorowskiego-jak-konklawe,1,3319623,aktualnosc.html. Jutro Tusk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba po raz pierwszy w historii wyborów prezydenckich w wolnej Polsce tak mało wiedzieliśmy o jednym z kandydatów. To z pewnością wielki negatyw kampanii. Ale jest też, jakby nie patrzeć, pozytyw: w rolę dziennikarzy śledczych, których ze względu na ryzyko procesowe, a nawet utraty życia (polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Sumli%C5%84ski ) mamy coraz mniej (tych drążących rządzącym dziurę w brzuchu), ich rolę przejęli w pewnym stopniu dziennikarze obywatelscy i blogerzy, jak Aleksander Ścios, którego teksty były przedrukowywane w papierowych wydaniach. Ścios zadał swego czasu 50 pytań dotyczących marszałka Komorowskiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Sumli%C5%84ski. Nie doczekał się, rzecz jasna, odpowiedzi, ponieważ jako jedyny kandydat, Bronisław Komorowski uznał za rzecz zbędną udzielenie odpowiedzi internautom w Salonie24.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.