Facebook Google+ Twitter

Objawienia fatimskie i pięciu papieży

13 maja 1917 roku trojgu portugalskich dzieci z Fatimy po raz pierwszy ukazała się Matka Boża. Teraz w miejscu objawień stoi bazylika. Przyjeżdżają tam tysiące pielgrzymów.

Figura Matki Bożej Fatimskiej / Fot. Grażyna WosińskaKościół uznał te objawienia. 13 maja 1946 roku legat papieski kard. Masella dokonał w imieniu Piusa XI, koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Dziesięć lat później Roncalli (późniejszy papież bł. Jan XXIII) w Fatimie modlił się za przyczyną Maryi o łaskę pokoju.

Papież Paweł VI był zgodny z poglądami poprzedników. Podkreślał wagę orędzia fatimskiego i udał się do Fatimy w 1967 roku z okazji półwiecza objawień.

Do Fatimy pielgrzymował również Kardynał Luciani, późniejszy Jan Paweł I. 10 lipca 1977 r. apelował tam o modlitwę różańcową.

Najmocniej z Fatimą związany był Jan Paweł II. W rocznicę zamachu 13 maja 1982 roku pielgrzymował do Fatimy. Jako wotum za uratowanie życia ofiarował Matce Boskiej Fatimskiej złoty różaniec.

Czytaj też: Służby specjalne PRL utrudniały śledztwo ws. zamachu na papieża?

13 maja 2000 r. Jan Paweł II beatyfikował w Fatimie Franciszka i Hiacyntę Marto - dwoje spośród trojga dzieci, którym w 1917 roku wielokrotnie objawiała się Najświętsza Maryja Panna. Trzecie z nich - Łucja - jako jedyna nie zmarła w wieku dziecięcym, lecz dożyła późnej starości.

Czytaj też: Fatima: Sanktuarium nadziei i modlitwy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.