Facebook Google+ Twitter

Objawy polskiej patologii społecznej

Jako że mam słuch przytępiony, coraz częściej zaglądam do telegazety. No i muszę wyznać, że wczorajsza przyczyniła się do wzrostu niepokoju o Polskę – tak, tak, nie dziwcie się – o Polskę.

Jako że mam słuch przytępiony, coraz częściej zaglądam do telegazety. No i muszę wyznać, że wczorajsza przyczyniła się do wzrostu niepokoju o Polskę – tak, tak, nie dziwcie się – o Polskę. Bo jak tu cieszyć się życiem i być zadowolonym z docierających, do świadomości, pobudzających wyobraźnię, takich oto wieści:
– Coraz więcej dzieci żyje w nędzy.
– Pijany kierowca skatowany na śmierć.
– Sąd nie uznał zażalenia RPD.
– Fałszywe alarmy, 41-latek w areszcie.
– Proces ws. próby zabicia pracownika.
– Martwe kierunki na studiach.
Po przeczytaniu treści, tych wieści pozwoliłem sobie na pogrzebanie w sieci celem wyszukania, bardziej szczegółowych i szerszych opisów, a także poznania refleksji autorów opisujących w/w wydarzenia. Spośród wielu wybrałem – moim zdaniem – te najbardziej wiarygodne. Zobaczcie Państwo, co znalazłem.

„Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, prawie 36 proc. dzieci w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy, czyli w rodzinach, gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł. Jako pierwsza te szokujące statystyki ujawniła „Rzeczpospolita”.” Źródło: http://niezalezna.pl/57853-polskie-dzieci-w-skrajnej-biedzie

„Pięciu mężczyzn dokonało linczu na 25-latku, który po pijanemu spowodował wypadek samochodowy. Sprawcy śmiertelnego pobicia zostali zatrzymani przez policję.”
Źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/samosad-w-belchatowie-mezczyzni-skatowali-na-smierc-pijanego-kierowce_414574.html

29.07. Suwałki (PAP) - Sąd Rejonowy w Suwałkach odrzucił zażalenie Rzecznika Praw Dziecka na decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo dotyczące samobójczej śmierci 17-latka w styczniu tego roku w suwalskim Centrum Interwencji Kryzysowej. RPD nie będzie odwoływał się od decyzji sądu.
Źródło: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=173047&data=&status=biezace&_CheckSum=-685563978

Podejrzany o rozesłanie kilkuset alarmów bombowych w całej Polsce w rękach policji. Mundurowi zatrzymali 41-latka w Śremie, w Wielkopolsce.
Źródło: http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=114267

Proces ws. usiłowania zabójstwa 23-latka przez pracodawcę rozpoczął się we wtorek w sądzie w Radomiu. Dominik B. został brutalnie pobity przez pracodawcę i jego współpracownika, gdy upomniał się o wypłatę. Oskarżonym grozi kara co najmniej 8 lat więzienia.
Źródło: http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/bezpieczenstwo/proces-ws-usilowania-zabojstwa-23latka-przez-pracodawce/16234696

Uczelnie niechętnie ujawniają, ile mają wolnych miejsc. Tłumaczą, że w czasie rekrutacji uzupełniającej może się wszystko zmienić. W rzeczywistości obawiają się przyznać, że na niektóre kierunki nie ma chętnych – to szkodzi wizerunkowi uczelni.
Źródło: http://www.tvp.info/16232201/uczelnie-ukrywaja-martwe-kierunki-studiow

Już pierwsza pozycja budzi zaniepokojenie obywatela, który – co nieco – interesuje się stosunkami społecznymi. Jego wyobraźni a wyciągnie, ze swego archiwum obrazy, które mu się jawiły, jako dziecku, podczas czytania lektur szkolnych. Uprzytomni sobie, że współczesna bieda z nędzą mają oblicza te same jak opisywane przez twórców różnych okresów literackich. – Bo czyż dzisiejsza nędza i bieda może skutkować udogodnieniami, a nie utrudnieniami życiowymi, jak ta sprzed wieków? Wierzcie mi! Ona także może nieść ze sobą głód, cierpienie i śmierć. Może nie tę cichą, w komorze służebnej, ale poprzez powieszenie, w proteście przeciwko eksmisji z mieszkania całej rodziny, rozdzieleniu jej i porozrzucaniu dzieci do różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a najmłodsze z rodzeństwa do rodziny zastępczej. I tak jak ongiś nikt się nie ujmie za poniewieranym. Prokuratura Suwalska umorzyła śledztwo, nie dopatrzywszy się żadnych uchybień, czy zaniedbań w eksmitowaniu rodziny z mieszkania i jej, fizycznej likwidacji. Zaś organ Polskiej Trzeciej Władzy - Sąd Rejonowy w Suwałkach odrzucił zażalenie Rzecznika Praw Dziecka na prokuratorską decyzje, uznając je za niezgodne z polskim prawem. Mówiąc wprost – RPD nie ma uprawnień do występowania w obronie skrzywdzonych dzieci. – Widzicie, jakie to polskie prawo? – I to wszystko dzieje się w centrum Europy. Dodam jeszcze, w jednym z krajów Unii Europejskiej, w którym czołowi politycy wytykają Prezydentowi Białorusi – Aleksandrowi Łukaszence – łamanie Praw Człowieka. Jak to się ma do moralnej poprawności, gdy innych za pomiatanie bliźniego potępiamy, a sami członków jednej rodziny, po różnych kątach rozrzucamy?

Kolejne odcienie polskiej, społecznej patologii w następnych odcinkach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bicie głową w mur nie należy do przyjemności, ale ja widzą światło w tunelu. Sprawy należy postawić z głowy na nogi. M. in. mieć co najmniej poprawne stosunki z mocniejszymi sąsiadami zamiast liczyć na "wiernych" braci łacińskich zza wielkiej wody, którzy spoza niej takich małych w ogóle nie widzą. Zaś wszelkie reformy zaczynać od siebie. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem już tak zdezorientowany i zdegustowany zarządzaniem Polską, że braknie mi koncepcji na poprawę naszej sytuacji. W moim odczuciu, żadna z trzech władz nie wypełnia swojej roli poprawnie. - Istna degrengolada! Wprost prześladuje mnie wątpliwość: Czy My - Polacy - dorośliśmy do wolności? Dochodzi do tego, że u nas w Szczecinie, najprawdopodobniej zawalona zostanie inwestycja Szybkiego Tramwaju, dzięki uznaniu willi niemieckiego rzemieślnika - Grynberga - za zabytek. Stoi ona w strefie budowy,a na jej przesunięcie nie wyraził zgody Naczelny Sąd Administracyjny, więc czym zakończy się spór - nie wiadomo. Widząc ile ulic w Szczecinie jest w opłakanym stanie, nawet bez bitej nawierzchni, po których strach jeździć i na ich remonty pieniędzy nie ma, a na przeciąganie, niemieckiego obiektu mieszkalnego są - istna paranoja. Chyba że ta dbałość o poniemiecki obiekt, to wyraz wdzięczności,za zburzoną Stolicę - Warszawę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyznaję poglądy narodowo-demokratyczne i w związku z tym nic co polskie nie jest mi obce. Mam w pamięci Polskę dostatnią, dumną, piękną, dążącą do wielkości, w której żyłem jako dziecko i z bólem patrzę na tę obecną, która się upodla, oszpeca, rozdziwacza i żyje wedle zasady: Polak Polakowi wilkiem. Jest dzisiaj w naszym kraju kilka rzeczy dobrych i te należałoby zachować, ale ohólnie rzecz biorąc potrzebujemy zdecydowanej kontrrewolucji przeciw eskploatacyjnemu systemowi (pseudo)demokratycznemu. Niskie podatki, przejrzyste i jednoznaczne prawo, rzeczywista a nie mniemana swoboda gospodarowania, przejście na dobrowolne składki ubezpieczeń oraz renty i emerytury obywatelskie, uwolnienie się od zależności od eurokracji oraz koncernów ponadnarodowych - albo dalsza degrengolada i ostateczna zagłada naszej Ojczyzny w perspektywie najbliższych dziesięcioleci. Całe niezadowolenie powinno zostać przetworzone na działania na rzecz nowoczesnego, myślącego i odpowiedzialnego ruchu narodowego o zabarwieniu wolnościowym, prowadzącego politykę realną. Jestem głęboko przekonany, że nic innego nie pomoże. Zaś dopóki takiego ruchu jeszcze nie ma, będę popierał KNP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.