Facebook Google+ Twitter

Objawy polskiej patologii społecznej

Jako że mam słuch przytępiony, coraz częściej zaglądam do telegazety. No i muszę wyznać, że wczorajsza przyczyniła się do wzrostu niepokoju o Polskę – tak, tak, nie dziwcie się – o Polskę.

Jako że mam słuch przytępiony, coraz częściej zaglądam do telegazety. No i muszę wyznać, że wczorajsza przyczyniła się do wzrostu niepokoju o Polskę – tak, tak, nie dziwcie się – o Polskę. Bo jak tu cieszyć się życiem i być zadowolonym z docierających, do świadomości, pobudzających wyobraźnię, takich oto wieści:
– Coraz więcej dzieci żyje w nędzy.
– Pijany kierowca skatowany na śmierć.
– Sąd nie uznał zażalenia RPD.
– Fałszywe alarmy, 41-latek w areszcie.
– Proces ws. próby zabicia pracownika.
– Martwe kierunki na studiach.
Po przeczytaniu treści, tych wieści pozwoliłem sobie na pogrzebanie w sieci celem wyszukania, bardziej szczegółowych i szerszych opisów, a także poznania refleksji autorów opisujących w/w wydarzenia. Spośród wielu wybrałem – moim zdaniem – te najbardziej wiarygodne. Zobaczcie Państwo, co znalazłem.

„Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, prawie 36 proc. dzieci w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy, czyli w rodzinach, gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł. Jako pierwsza te szokujące statystyki ujawniła „Rzeczpospolita”.” Źródło: http://niezalezna.pl/57853-polskie-dzieci-w-skrajnej-biedzie

„Pięciu mężczyzn dokonało linczu na 25-latku, który po pijanemu spowodował wypadek samochodowy. Sprawcy śmiertelnego pobicia zostali zatrzymani przez policję.”
Źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/samosad-w-belchatowie-mezczyzni-skatowali-na-smierc-pijanego-kierowce_414574.html

29.07. Suwałki (PAP) - Sąd Rejonowy w Suwałkach odrzucił zażalenie Rzecznika Praw Dziecka na decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo dotyczące samobójczej śmierci 17-latka w styczniu tego roku w suwalskim Centrum Interwencji Kryzysowej. RPD nie będzie odwoływał się od decyzji sądu.
Źródło: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=173047&data=&status=biezace&_CheckSum=-685563978

Podejrzany o rozesłanie kilkuset alarmów bombowych w całej Polsce w rękach policji. Mundurowi zatrzymali 41-latka w Śremie, w Wielkopolsce.
Źródło: http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=114267

Proces ws. usiłowania zabójstwa 23-latka przez pracodawcę rozpoczął się we wtorek w sądzie w Radomiu. Dominik B. został brutalnie pobity przez pracodawcę i jego współpracownika, gdy upomniał się o wypłatę. Oskarżonym grozi kara co najmniej 8 lat więzienia.
Źródło: http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktualnosci/bezpieczenstwo/proces-ws-usilowania-zabojstwa-23latka-przez-pracodawce/16234696

Uczelnie niechętnie ujawniają, ile mają wolnych miejsc. Tłumaczą, że w czasie rekrutacji uzupełniającej może się wszystko zmienić. W rzeczywistości obawiają się przyznać, że na niektóre kierunki nie ma chętnych – to szkodzi wizerunkowi uczelni.
Źródło: http://www.tvp.info/16232201/uczelnie-ukrywaja-martwe-kierunki-studiow

Już pierwsza pozycja budzi zaniepokojenie obywatela, który – co nieco – interesuje się stosunkami społecznymi. Jego wyobraźni a wyciągnie, ze swego archiwum obrazy, które mu się jawiły, jako dziecku, podczas czytania lektur szkolnych. Uprzytomni sobie, że współczesna bieda z nędzą mają oblicza te same jak opisywane przez twórców różnych okresów literackich. – Bo czyż dzisiejsza nędza i bieda może skutkować udogodnieniami, a nie utrudnieniami życiowymi, jak ta sprzed wieków? Wierzcie mi! Ona także może nieść ze sobą głód, cierpienie i śmierć. Może nie tę cichą, w komorze służebnej, ale poprzez powieszenie, w proteście przeciwko eksmisji z mieszkania całej rodziny, rozdzieleniu jej i porozrzucaniu dzieci do różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a najmłodsze z rodzeństwa do rodziny zastępczej. I tak jak ongiś nikt się nie ujmie za poniewieranym. Prokuratura Suwalska umorzyła śledztwo, nie dopatrzywszy się żadnych uchybień, czy zaniedbań w eksmitowaniu rodziny z mieszkania i jej, fizycznej likwidacji. Zaś organ Polskiej Trzeciej Władzy - Sąd Rejonowy w Suwałkach odrzucił zażalenie Rzecznika Praw Dziecka na prokuratorską decyzje, uznając je za niezgodne z polskim prawem. Mówiąc wprost – RPD nie ma uprawnień do występowania w obronie skrzywdzonych dzieci. – Widzicie, jakie to polskie prawo? – I to wszystko dzieje się w centrum Europy. Dodam jeszcze, w jednym z krajów Unii Europejskiej, w którym czołowi politycy wytykają Prezydentowi Białorusi – Aleksandrowi Łukaszence – łamanie Praw Człowieka. Jak to się ma do moralnej poprawności, gdy innych za pomiatanie bliźniego potępiamy, a sami członków jednej rodziny, po różnych kątach rozrzucamy?

Kolejne odcienie polskiej, społecznej patologii w następnych odcinkach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bicie głową w mur nie należy do przyjemności, ale ja widzą światło w tunelu. Sprawy należy postawić z głowy na nogi. M. in. mieć co najmniej poprawne stosunki z mocniejszymi sąsiadami zamiast liczyć na "wiernych" braci łacińskich zza wielkiej wody, którzy spoza niej takich małych w ogóle nie widzą. Zaś wszelkie reformy zaczynać od siebie. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem już tak zdezorientowany i zdegustowany zarządzaniem Polską, że braknie mi koncepcji na poprawę naszej sytuacji. W moim odczuciu, żadna z trzech władz nie wypełnia swojej roli poprawnie. - Istna degrengolada! Wprost prześladuje mnie wątpliwość: Czy My - Polacy - dorośliśmy do wolności? Dochodzi do tego, że u nas w Szczecinie, najprawdopodobniej zawalona zostanie inwestycja Szybkiego Tramwaju, dzięki uznaniu willi niemieckiego rzemieślnika - Grynberga - za zabytek. Stoi ona w strefie budowy,a na jej przesunięcie nie wyraził zgody Naczelny Sąd Administracyjny, więc czym zakończy się spór - nie wiadomo. Widząc ile ulic w Szczecinie jest w opłakanym stanie, nawet bez bitej nawierzchni, po których strach jeździć i na ich remonty pieniędzy nie ma, a na przeciąganie, niemieckiego obiektu mieszkalnego są - istna paranoja. Chyba że ta dbałość o poniemiecki obiekt, to wyraz wdzięczności,za zburzoną Stolicę - Warszawę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyznaję poglądy narodowo-demokratyczne i w związku z tym nic co polskie nie jest mi obce. Mam w pamięci Polskę dostatnią, dumną, piękną, dążącą do wielkości, w której żyłem jako dziecko i z bólem patrzę na tę obecną, która się upodla, oszpeca, rozdziwacza i żyje wedle zasady: Polak Polakowi wilkiem. Jest dzisiaj w naszym kraju kilka rzeczy dobrych i te należałoby zachować, ale ohólnie rzecz biorąc potrzebujemy zdecydowanej kontrrewolucji przeciw eskploatacyjnemu systemowi (pseudo)demokratycznemu. Niskie podatki, przejrzyste i jednoznaczne prawo, rzeczywista a nie mniemana swoboda gospodarowania, przejście na dobrowolne składki ubezpieczeń oraz renty i emerytury obywatelskie, uwolnienie się od zależności od eurokracji oraz koncernów ponadnarodowych - albo dalsza degrengolada i ostateczna zagłada naszej Ojczyzny w perspektywie najbliższych dziesięcioleci. Całe niezadowolenie powinno zostać przetworzone na działania na rzecz nowoczesnego, myślącego i odpowiedzialnego ruchu narodowego o zabarwieniu wolnościowym, prowadzącego politykę realną. Jestem głęboko przekonany, że nic innego nie pomoże. Zaś dopóki takiego ruchu jeszcze nie ma, będę popierał KNP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.