Facebook Google+ Twitter

Objazd do zadłużonej zielonej wyspy

Te liczby wymagają wyjaśnienia, bo rząd sukcesu bardzo nas zadłuża.

Objazd wydłuża drogę do sukcesu / Fot. Jacenty Płaszczyca
Dług publiczny

Czytając te liczby, postanowiłem wyjaśnić sprawę i powiększyć swoją wiedzę na temat długu publicznego. Kreatywna księgowość ministra Rostowskiego w rządzie premiera Donalda Tuska, doprowadziła nasz kraj do ogromnego zadłużenia. Kiedy w grudniu 2007 roku dług publiczny wynosił około 520 miliardów złotych, to było miesiąc po objęciu przez obecny rząd władzy. Po tysiącu dniach rządów dług publiczny wynosi 714 miliardów złotych. Bardzo łatwo policzyć, że średnio każdego dnia dług wzrastał o 200 milionów złotych. To jednak nie wszystkie pieniądze jakie miał do wydania rząd Donalda Tuska. Z naszych podatków również przypadało około 200 milionów na codzienne wydatki, czyli razem 400 milionów miał minister finansów do rozdysponowania na potrzeby kraju. Co rząd zrobił za tak ogromne pieniądze, czy tylko finansował klęski?

Zielona wyspa

Zielona wyspa, upojona sukcesem, teraz jest osamotniona i zadłużona. Dostaliśmy kopa od Amerykanów w sprawie tarczy antyrakietowej, by dać się spoliczkować Rosjanom w wyjaśnieniu i sposobie prowadzenia śledztwa katastrofy smoleńskiej. Nawet zatrzymanie izraelskiego szpiega i przekazanie Niemcom okazało się blamażem. Niemcy pobrali od niego kaucję i puścili wolno.

Na deser można dodać zamieszanie i nieudolność akcji powodziowej, poczynając od braku worków z piaskiem, powiedzeniem - Ja Wam wójta nie wybierałem, a kończąc na nieudolnym prawie. Zamieszanie z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim to całkowita kompromitacja obecnego prezydenta RP. Prezydent Komorowski z wychowaniem harcerskim na dodatek zlecił akcje godną Szarych Szeregów. Wojenni harcerze zdjęli niemiecką tablicę z pomnika Kopernika, a Kancelaria Prezydencka tablicę zawiesiła, ale jedno i drugie odbyło się na Krakowskim Przedmieściu z zaskoczeniem i pod nosem przeciwnika.

Objazd

Choć z małymi efektami rząd udaje, że buduje drogi na Euro 2012, a głównym motywem tych męczących kierowców prowizorek, jest objazd. Jadąc prze Polskę samochodem można pomyśleć, że ogarnęła nas psychoza objazdów. Można odnieść wrażenie, że objazdami jeździ nasz rząd i polska gospodarka. Droga do cudów, sukcesu i zielonej wyspy, obietnic wyborczych też się wydłuża, a wszystko przez te objazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Haniebne ...Piotr !

Komentarz został ukrytyrozwiń

D. Tusk:
"dają ludziom satysfakcję z życia, tu i teraz, a nie satysfakcję doktrynerom albo wyłącznie przyszłym generacjom."
Jak ja mogę się czuć dobrze i nawet gdybym mieszkał wśród zadowolonych, wiedząc że za takie niestosowne wybryki wnuki wszystkich Polaków będą musiały słono zapłacić?! Haniebne to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak planów na jutro to brak odpowiedzialności za dzisiejszy świat..... tu i teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur: "Ten szok był poprzedzony taką oto wypowiedzią:

D. Tusk:
" Reformy dla nas mają tylko wtedy sens, kiedy zachowując elementarną odpowiedzialność za budżet, dają ludziom satysfakcję z życia, tu i teraz, a nie satysfakcję doktrynerom albo wyłącznie przyszłym generacjom. Czujemy się odpowiedzialni za ludzi, za Polaków, którzy żyją tu i teraz, a nie w dalekiej przyszłości. (Oklaski)"

Ciekawe czy jak wciągnie nas do "szamba", co mu zrobią za tą odpowiedzialność. Wcześniej będzie w jakimś niedostępnym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam miłośnika PISU...o nowe rzeczy na W24...niezalogowani !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
PISU miłośnik
  • PISU miłośnik
  • 29.08.2010 09:36

Objazd rozpoczęty. Trasę wyznaczają stawki VAT i rozmydlana afera hazardowa. W dalszej kolejności przyjdzie czas na kartki i prawo do sponsorowanej przez PO i rząd emigracji zarobkowej = bezpłatny bilet w jedną stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kazimierzu stawiasz moim tekstom jedynki, a jednocześnie reklamujesz swoje teksty po nimi...to dwulicowość

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.08.2010 11:43
Komentarz został ukrytyrozwiń

bezbarwny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale prezydent jest taki ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.