Facebook Google+ Twitter

Objazdowe fotografowanie kolei i nie tylko

Foto relacja z wyjazdu miłośników kolei do Węglińca, Zgorzelca, Zitau i Legnicy, który odbył się 20 marca.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Czego to miłośnicy kolei nie zrobią, aby mieć dobrą fotkę składu. Fot. Paweł Krymarys
Czego to miłośnicy kolei nie zrobią, aby mieć dobrą fotkę składu. Fot. Paweł Krymarys

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: kolej wyprawy MK


Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pamiętam jak ojciec opowiadał. Na terenie Niemiec i na początku XX Wieku około 2010/2012, ludzie zbierali się całą gromadą i chodzili około 30 km oglądać jadącą, diabelską maszynę. Polacy tak byli zafascynowani tym obiektem że moja rodzina specjalizowała się w dziedzinie tych "potworów". W Niemczech dużo Polaków było maszynistami. Dziwne, dlaczego Niemcy mieli duże zaufanie do Polaków? Maszynistą mógł zostać człowiek do którego ma się 100% zaufanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, cóż to za argument, że miasto jest niemieckie? Własnie dlatego jego nazwa to Görlitz. Jeśli nie chcemy używac niemieckich czcionek, możemy "ö" zastąpić przez zbitkę "oe". Nie ma innej, poprawnej formy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast jako Polacy powinniśmy pisać Żytawa a nie Zittau.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno jak to jest niemieckie miasto to może być i Gorlitz. Ważne żeby pamiętać, że polskie miasto, zupełnie inne od Gorlitz to Zgorzelec. Niemieckie miasto Gorlitz nawet nie ma tłumaczenia na polski, po to żeby pokazać, że to niemieckie miasto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, oczywiście, masz rację. Generalnie.
Ale szczegóły na naszym podwórku póki co nie poddają się światowym trendom. Jestem tego częstym świadkiem. Stan lokalnych linii kolejowych, np.: na Dolnym Śląsku (bardzo widokowych) jest tragiczny - i czeka je rozbiórka. Nie bardzo wierzę w ich odtworzenie. Tragedia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, albo Görlitz, albo Goerlitz. "Gorlitz" jest nazwą błędną. Pozdrawiam. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, schyłek kolei ???? !!!
Jest dokładnie odwrotnie, kolej przeżywa rozkwit, szczególnie w zakresie przewozów pasażerskich .Skutecznie wypiera samoloty na trasach do 700km, nawet Amerykanie-dotąd oporni na nowinki kolejowe-chcą wdrożyć narodowy program budowy superszybkiej kolei (oświadczył to prezydent Obama ). W dobie zagęszczenia ruchu powietrznego to racjonalna decyzja.
W zakresie towarów, transkontynentalne kolejowe serwisy kontenerowe spinają wielkie portowe terminale kontenerowe z interiorem.
Niestety, my zostaliśmy w tyle. Bieda finansowa i lobby transportu drogowego doprowadziły molocha kolejowego na dno. Obecne szumne modernizacje kilku ważnych tras kolejowych, pozwolą nam osiągnąć standardy krajów zachodnich z początku lat 80-tych. Smutne..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko ma swoją historię, kolej też i należy pielęgnować to co przemiją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja Babcia, opowiadała mi wspomnienia z dzieciństwa jak to ludzie uciekali żegnając się nabożnie na widok parowozu : "Rety, diabeł jedzie".
Od tamtego czasu nastąpił kolosalny rozwój kolei a teraz obserwujemy jej schyłek. Są kraje, które pielęgnują i dbają o infrastrukturę. Są też takie, które nie dbają o swoją historię, bo i ludzie tu żyjący nie dbają o swoją. Może są przekonani, że jej nie mają? Nie pielęgnują wspólnego dorobku, bo pielęgnują związki rodzinne i klanowe.
Jak na wschodzie. Dalekim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.