Facebook Google+ Twitter

Objazdy zamiast autostrad. Rząd zmienia plany na Euro

Miało być 3 tys. kilometrów dróg, a pozostanie tylko niesmak porażki - tak wynika z dzisiejszej publikacji dziennika "Rzeczpospolita", na temat zmiany rządowych planów infrastrukturalnych.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:PL_A2_Poznan_Komorniki.JPGDziennik Rzeczpospolita napisał dziś, że minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przyznał, że powstają nowe plany budowy dróg i autostrad, także tych, które miały powstać przed Euro 2012.

Zmiany w inwestycjach drogowych podyktowane są cięciami w budżecie oraz - jak wspomina "Rz" - przeszkodami wynikającymi z budowy dróg na obszarze Natura 2000.

Przeszkodą dla rządowych projektów może okazać się również pogoda. Jak powiedział dziennikowi ekspert do spraw transportu, Adrian Furgalski - "jeżeli powtórzy się zima równie ostra jak poprzednia, a później będziemy walczyć z powodziami, inwestycji nie uda się zakończyć do czerwca 2012 roku".

Zgodnie z doniesieniami "Rz", jednym z pomysłów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na usprawnienie komunikacji w czasie Euro jest ręczne sterowanie ruchem, dopuszczenie do ruchu gotowych odcinków niedokończonych dróg i autostrad i przygotowanie objazdów.

Więcej na www.rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Anatol
  • Anatol
  • 21.11.2010 10:21

a rząd D.Tuska udaje że wszystko jest ok- a Polacy udają, że niczego nie dostrzegają. A runiemy wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

''A miało być tak pięknie'' PO czerpie garściami z dorobku filmowców cyt. Chłopaki nie płaczą. To chyba ich ulubiony film. Już premier tak ocenił marszałka sejmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było wiadomo od samego początku,Polska stoi na granicy bankructwa a rząd D.Tuska udaje że wszystko jest ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pięknie... To znaczy, że chyba nigdy nie kupią mojego pola koło zakopianki... Dawno bym je sprzedała, a sprzedaż podobno Państwo zablokowało, 3 plany na rozbudowę drogi na jednym odcinku zakopianki, cyrk już od kilku lat... Ręczne sterowanie ruchem na Euro 2012 - to jest żart, prawda? Objazdy? Niedokończone drogi? Ja widzę prostsze i logiczniejsze rozwiązanie - zrezygnować z organizacji, zanim narobimy sobie ogólnoświatowego wstydu z powodu dezorganizacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kazimierz kuczyński
  • kazimierz kuczyński
  • 20.11.2010 21:38

POdobno już zdążyli wybudować autostrady.PaliTusk codziennie stał i wciskał kit w TVN.W kółko można przejechać nawet 5000 km i o co chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.