Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16652 miejsce

Oblęgorek. Wystawa "Kobiety w życiu Henryka Sienkiewicza" [Zdjęcia]

W Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku można do 3 czerwca oglądać wystawę czasową poświęconą kobietom, które odegrały istotną rolę w życiu pisarza. Zaprezentowano osiem portretów bliskich sercu Sienkiewicza osób.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wystawa "Kobiety w życiu Henryka Sienkiewicza". Fot. Adrianna Adamek-Świechowska
Wystawa "Kobiety w życiu Henryka Sienkiewicza". Fot. Adrianna Adamek-Świechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Serdecznie dziękuję za wszystkie refleksje, które poszerzają znaczeniowo zainicjowany galerią tytuł. Na pewno poszczególne uwagi mogłyby stanowić inspirację do wielu felietonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Bielski
 • Michał Bielski
 • 09.05.2012 11:25

Pani Marto! Dzięki za mądrą refleksję. Pewnie wiele osób sobie nie zna tej prawdy, więc warto ją napisać nawet przy okazji innego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 08.05.2012 20:31

Znam osoby,które stają się z wiekiem ładniejsze. Ale to rzadkość. Ważny jest rozwój wnętrza człowieka,jego stosunek do ludzi i do świata. To wybija na twarzy,to widać. Nie pamiętam już,kto to powiedział,że na starość,ktoś ma taką twarz,na jaką sobie zasłużył. To , co Pan pisze,że niektóre kobiety walczą o to aby zatrzymać urodę, to jeszcze jedna z pułapek na człowieka. Uważam osobiście,że trzeba godzić się ze swoim wiekiem,akceptować przemijanie i wcale o tym nie myśleć,nie robić z tego problemu. Każdy wiek ma swoje prawa. Najważniejsze jest zachowanie się w dobrej formie zdrowotnej, o ile to możliwe, jak najdłużej. Czego życzę wszystkim ludziom. Przepraszam za to,że to ,co teraz napisałam nie zupełnie dotyczy tematu tego artykułu. Jest to komentarz o przemijalności ludzkiego fizycznego piękna ciała.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Bielski
 • Michał Bielski
 • 08.05.2012 17:12

Uroda przemija, a wtedy jest walka o to, by ja zatrzymać. Tak, tak, wtedy widać głupotę. Walka ta kończy się niekiedy tak jak u Małgorzaty Wokulskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 08.05.2012 15:12

@ P. Michał Bielski Nie wiadomo skąd taki trend. Przecież mądrość u człowieka,to też bardzo ważny i piękny walor. Jest takie powiedzenie " Uroda przemija, głupota zostaje".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Bielski
 • Michał Bielski
 • 08.05.2012 12:18

Wydaje mi się, że więcej osób chciałoby być pięknym niż być mądrym. Odnoszę takie wrażenie, gdy patrzę na młode pokolenia. Skąd taki trend?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Zabłocka
 • Anna Zabłocka
 • 08.05.2012 08:18

Piękny cytat z Herberta! Piękny i mądry - to też rzadko spotykany związek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Włączając się do wątku o pięknie, też pragnę dodać, że upodobanie do piękna wydaje się bardziej naturalne niż upodobanie do brzydoty. Staram się - oczywiście - rozumieć turpistów - nawet oddaję niekiedy sprawiedliwość Grochowiakowi - ale jednak i ja jestem skłonna sądzić, że pięknu często bliżej do dobra (mimo że zaprzecza takiej tezie wiele sytuacji).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam serdecznie i również miło pozdrawiam:) Tak, rozumiem, że nie można bez autoryzacji powoływać się na kogoś imiennie. W sumie rozmaite plotki nie mają zazwyczaj autorów. Czasem u źródła jakiejś opowieści tkwią fakty, ale niekiedy są one mocno zniekształcone. Pod wpływem naszej dyskusji uświadamiam sobie jeszcze taką rzecz, że o ile dawniej pewne krytyczne anegdoty przywoływano, aby nadać obrazowi ludzkiego charakteru. To teraz, kiedy zazwyczaj nie postrzega się pisarza jako osoby z brązu anegdoty tego rodzaju zmieniają swoje zabarwienie, nabierają pierwiastków złośliwości. Nie chodzi mi tu konkretnie o tę anegdotę, która legła u źródła naszej dyskusji, ale w ogóle o takie, które najczęściej się o wybitnych twórcach współcześnie przytacza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 07.05.2012 11:33

Również Panią pozdrawiam, Pani Anno. Z pewnością ludzie różnią się się wrażliwością,także na piękno. To sprawa indwidualna odczuwanie i potrzeba piękna. Jednak trudno jest żyć bez niego. Są różne jego przejawy - piękno natury, piękni ludzie,piękne zwierzęta,piękne dusze,atmosfera dookoła,piękno sztuki,piękne przedmioty - można jeszcze wiele wymienić. To wszystko na nas oddziaływuje. Zbigniew Herbert pisał cyt."Istnieją dwie podstawowe wartości - piękno i dobro. Pracując usilnie w pięknie,wywołujemy dobro."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.