Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21166 miejsce

Oblężenie Malborka – czternasta edycja

Impreza plenerowa „Oblężenie Malborka 2013” tradycyjnie odbywa się tydzień po bitwie pod Grunwaldem. W dniach 19-21 lipca na jej uczestników czeka moc atrakcji.

Zamek w Malborku / Fot. Wikimedia Tydzień po rekonstrukcji historycznej bitwy grunwaldzkiej zwycięskie rycerstwo rusza do stolicy państwa krzyżackiego, by zdobyć tę twierdzę. Idzie tropem triumfującego wojska króla polskiego Władysława Jagiełły.

Czternasta edycja „Oblężenia Malborka” odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Organizatorzy imprezy wprowadzają w tym roku szereg nowości: pięć odcinkowych spektakli rycerskich, park artyleryjski, średniowieczne przedszkole, nocne zwiedzanie zamku.

Tradycyjnie na terenach wokół zamku malborskiego będą pokazy konne, turnieje kusznicze i łucznicze, przedstawienia historyczno-kulturalne, jarmark rzemiosł średniowiecznych, pokazy tańca, animacje z udziałem żonglerów, szczudlarzy i połykaczy ognia, sceny kaskaderskie, koncerty muzyki dawnej, gry i zabawy średniowieczne.

Podstawową zmianą jest brak nocnych, biletowanych widowisk opowiadających historię oblegania krzyżackiej twierdzy przez wojska polsko-litewskie w 1410 roku. Zamiast nich będzie pięć widowisk w zamkowych fosach, opowiadających jednak spójną historię. Zmianę tę wymusiła modernizacja linii kolejowej Gdynia-Warszawa. W ramach inwestycji do września modernizowana ma być ulica Parkowa, przy której znajduje się widownia miejska.

Mniejsze godzinne inscenizacje, opowiadające o incydentach od wyruszenia wojsk z pól grunwaldzkich na Malbork do zakończenia oblegania zamku będą prezentowane cyklicznie. W piątek (19 lipca) odbędą się dwa widowiska, w sobotę kolejne dwa, a w niedzielę jedno. Bractwa rycerskie zainscenizują cztery odsłony w godzinach popołudniowych i wczesnym wieczorem w piątek i sobotę, natomiast w południe w niedzielę akt piąty.

Zobacz galerię zamku: Niebotyczna twierdza w Malborku

Późnym wieczorem w piątek i sobotę, aż do północy, będzie można zwiedzić zamek specjalnie przygotowanym „nocnym” szlakiem". Zwiedzanie warowni będzie jedną z niewielu (obok wystawy machin oblężniczych) płatnych atrakcji. Organizatorzy zapewniają, że „dzięki magicznej atmosferze i bogatemu programowi Oblężenia Malborka każdy znajdzie coś dla siebie i poczuje się jak w średniowiecznym zamku”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Barbaro, imprez nad wyraz wiele,
masz rację, pozostają wirtualne rozwiązania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adrianno, tyle imprez, wszędzie człowiek chciałby być, a tak się nie da:( Dziękuję za wirtualne wizyty w ciekawych miejscach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.