Facebook Google+ Twitter

Oblicza lalek - fascynująca wystawa we Wrocławskim Teatrze Lalek

Rzetelnie opracowana wystawa dostarcza nie tylko informacji o różnorodności technik stosowanych w teatrach lalkowych świata, ale przede wszystkim pozwala z bliska obejrzeć lalki - małe arcydzieła wielkich mistrzów.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wystawa prezentowana jest w okazałej siedzibie Wrocławskiego Teatru Lalek - budynku dawnej resursy kupieckiej, wzniesionym w stylu neobarokowym wg projektu Blummera w latach 1892 - 1894.Fot. J.Bieleńko
Wystawa prezentowana jest w okazałej siedzibie Wrocławskiego Teatru Lalek - budynku dawnej resursy kupieckiej, wzniesionym w stylu neobarokowym wg projektu Blummera w latach 1892 - 1894.
Fot. J.Bieleńko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No, Tadeuszu, tak dobrze to nie ma, żeby grały "zamiast" ;) ale po kilkunastu minutach jest takie wrażenie, na pewno. Polecam zwłaszcza spektakl "Śmieszny staruszek" czy "Rzecz o Marlenie Dietrich" link Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe lalki... muszę się wybrać na spektakl dla dorosłych w którym grają lalki zamiast aktorów. Jeszcze nie byłem na takim spektaklu. ;-)
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Izo :) Będzie ciąg dalszy, gdyż mnie ten teatr fascynuje od dziecka i nadal. To prawdziwy Teatr Emocji.

Pozostaje jeszcze najważniejsze zadanie. Przedstawienie Mistrzów.

Wystawa "Oblicza lalek" prezentuje m.in. projekty i prace wybitnych artystów Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Jerzego Chodurskiego, Elżbiety Terlikowskiej, Jerzego Zitzmana, Jana Polewki, ś.p. Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, Dalibora Baca, Pavla Hubicka z Czech i Susanny Brunneri ze Szwajcarii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janko! Dziękuję za ten fotoreportaż. Ten teatr wrocławski to teatr mojego dzieciństwa, ile tu łez wylałam i ile się naśmiałam, wspominam to do dziś. Świetne zdjęcia, gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.