Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33332 miejsce

Obłóczyny kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

Uroczystość zwana obłóczynami zgromadziła dziś wielu kapłanów i wiernych w kościele pod wezwaniem Św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi.

Ks. bp dr Adam Lepa | fot. B. StawowskiPodczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bp dr Adama Lepy, dziesięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło szatę duchowną, czyli sutannę. W ich intencji modlili się wykładowcy i klerycy WSD, kapłani diecezjalni, a przede wszystkim rodziny, przyjaciele i znajomi. Bezpośrednim przygotowaniem do dzisiejszej uroczystości były rekolekcje prowadzone przez ks. bp prof. dr hab. Antoniego Długosza, sufragana częstochowskiego. On również wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże.W homilii ks. bp Długosz nawiązał do osoby Sługi Bożego Jana Pawła II, wspominając Jego drogę do Obłuczani Alumni III roku WSD w Łodzi | fot. B. Stawowskikapłaństwa i życie kapłana, a później papieża. - Przygotowujecie się, Drodzy Bracia, do posługi prorockiej,  kapłańskiej i pasterskiej. Ale w szczególny sposób będziecie przedłużeniem Ewangelii Pana Jezusa, Jego Słowa Bożego. Zakodujcie głęboko te istotne charyzmaty papieskiej katechezy, by w swoim życiu zawsze stawiać na pierwszym miejscu Chrystusa – powiedział. – Zawsze patrzcie na to, co Homilia wygłoszona przez ks. bp prof. dr hab. Antoniego Długosza | fot. B. Stawowskiprzeżywa człowiek, by jemu przychodzić z pomocą. Chciejcie być ludźmi, którzy służąc w konfesjonale, ciągle podtrzymują penitentów w tym, że Bóg kocha każdego człowieka.
Po zakończeniu Mszy Świętej wzruszeni i zadowoleni klerycy przyjmowali życzenia od swoich przełożonych, rodzin, kolegów i Obłuczani Alumni III roku WSD w Łodzi | fot. B. Stawowskiznajomych. Dzisiejsza uroczystość, będąca kolejnym stopniem wtajemniczenia na ich drodze do kapłaństwa, na długo pozostanie w ich pamięci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Msza Święta jest zapisywana i tak, i tak, i nie jest to błąd, ale kwestia zwyczaju (i szacunku).
Co do Św. - to się zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*w kościele pod wezwaniem Św. Alberta Chmielowskiego* - dlaczego *Św.* od wielkiej litery? Wystarczy *św.*.
*Po zakończeniu Mszy Świętej* - *mszy świętej*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.